Android 6.0.1 Marshmallow dla Galaxy Tab S2 8.0 udostępniony w Wielkiej Brytanii

Niedawno Samsung udostępnił aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow dla Galaxy Tab S2 9.7 w Niemczech. Teraz przyszła pora na Galaxy Tab S2 8.0, lecz tym razem nie u naszych zachodnich sąsiadów, a w Wielkiej Brytanii.

Powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania aktualizacji do Androida 6.0.1 Marshmallow otrzymali użytkownicy 8-calowego Galaxy Tab S, ale – co ciekawe – tylko o oznaczeniu kodowym SM-T710, czyli wariantu z samym Wi-Fi, bez łączności LTE. Wersja oprogramowania T710XXU2CPD9, oprócz nowej wersji systemu „przynosi” ze sobą również najświeższą poprawkę zabezpieczeń (2 kwiecień 2016).

Aktualizacja do Androida 6.0.1 Marshmallow udostępniana jest w formie OTA (Over-The-Air). Można też ją wymusić ręcznie (jeśli nie pojawiło się powiadomienie o możliwości jej zainstalowania), udając się do odpowiedniej zakładki w Ustawieniach (pełna ścieżka: Ustawienia – O urządzeniu – Aktualizacja oprogramowania).

Android 6.0.1 Marshmallow to nie tylko odświeżony TouchWiz, ale i wiele natywnych funkcji, jak Doze ModeNow On Top, kilkaset nowych emoji i przyznawanie/odbieranie uprawnień poszczególnym aplikacjom.

Na razie (niestety) nie mamy informacji, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona dla obu wariantów Galaxy Tab S2 w Polsce.

Źródło: SamMobile