Galaxy Tab S2 w Niemczech otrzymuje Androida 6.0.1 Marshmallow

Aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow otrzymuje coraz więcej urządzeń Samsunga. Do tej pory były to jednak wyłącznie smartfony. Przyszedł więc (w końcu) czas również i na tablet.

Kolejni użytkownicy Galaxy Tab S2 9.7 w Niemczech mogą już cieszyć się z najnowszej wersji oprogramowania na swoich urządzeniach. Build ma numer T815XXU2BPD6 i zawiera w sobie najnowsze poprawki zabezpieczeń systemu Android (2 kwiecień 2016). Niestety nie podano, ile dokładnie waży aktualizacja.

Wiadomo jednak, co ze sobą wnosi. Oprócz oczywiście odświeżonego TouchWiza, pojawił się również Doze ModeNow On Tap, a także możliwość nadawania i odbierania uprawnień poszczególnym aplikacjom oraz ponad 200 nowych Emoji. Co równie ważne, istnieje od teraz opcja tworzenia kont użytkowników, dzięki którym z jednego urządzenia będzie mogła korzystać cała rodzina.

Aktualizacja do Androida 6.0.1 Marshmallow została udostępniona na razie wyłącznie użytkownikom Galaxy Tab S2 9.7. Posiadacze modelu 8-calowego muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Tak samo, jak i klienci w Polsce. Zważywszy jednak, że nowa wersja systemu operacyjnego pojawiła się już za naszą zachodnią granicą, nie powinno minąć dużo czasu, aż trafi również na nasze podwórko.

Źródło: SamMobile

Komentarze

 • Pawel

  To dobra wiadomość :) Mam nadzieję że Taby S 1. generacji też się doczekają Androida Marshmallow :)

  • as

   Mam taką nadzieję, ale to Samsung, dla którego aktualizacja rocznego urządzenia jest wyzwaniem. A Sony i nie tylko zapewniają aktualizacje nawet dla 3- i 4- letnich urządzeń.

 • Silber

  Ja czekam na MM na Tab A 9.7. Mam nadzieje ze sie doczekam i nie oleja tego modelu.

 • Piotr

  Chciałoby się powiedzieć ‘nareszcie’. Zapewne to będzie jedyna i ostatnia aktualizacja, jaką użytkownicy Tab’a S2 kiedykolwiek zobaczą, na przyszłe aktualizacje najprawdopodobniej nie ma co liczyć.

  • Ambasador marki Samsung

   Skąd taki pesymizm?:-) ja bym bardziej patrzył pod kątem … w końcu również Samsung Tab S2 otrzyma nowego Anroida 6.0.1 Marshmallow. Czy to będzie ostatnia aktualizacja? Nie byłbym taki pewny…

   • Piotr

    Wynika to z polityki firmy Samsung, znacznie lepiej jest wypuścić nowe urządzenie, dokładnie takie samo, tylko z lepszym procesorem, a stare urządzenie dla zasady zaktualizować chociaż raz, a w zamian rozpocząć wsparcie dla nowego urządzenia, rzekomo zasłaniając się możliwościami technicznymi starego Tab’a S2. Masa urządzeń na rynku ma gorszą specyfikację od Tab’a S2 (2015) i o dziwo producenci nie mają problemu z aktualizacjami na bieżąco. Na tym właśnie Samsung traci klientów, bo nakłania ich niejawnie do zakupu nowego urządzenia. Tablety wciąż są lekko niszowe na rynku urządzeń smart więc po co zalewać i ten rynek tysiącami wersji urządzeń, które prawie w ogóle się od siebie nie różnią. Trochę konsekwencji na litość Boską…

  • Tortilla

   Wy chociaż dostaniecie pianke. Użytkownicy S 10.5 oraz 8.4 mogą sobie co najwyżej pomarzyć, a podobno okres wsparcia nadal trwa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona