Android 6.0.1 Marshmallow dla Galaxy S5 udostępniony (na razie) w Korei Południowej

Samsung zdecydowanie nie jest mistrzem w aktualizowaniu swoich starszych urządzeń. Jednak Android 6.0.1 Marshmallow (nareszcie) sukcesywnie trafia do kolejnych użytkowników zeszłorocznych flagowców. Teraz przyszedł czas na posiadaczy Galaxy S5.

Jak zwykle, na pierwszy ogień poszli mieszkańcy Korei Południowej, którzy korzystają z modelu o nazwie kodowej SM-G900L, pochodzącego od tamtejszego operatora LG Uplus.

Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1 Marshmallow

Co ciekawe, wcześniejsze przecieki sugerowały, że Galaxy S5 zostanie zaktualizowany do Androida 6.0.1 Marshmallow dopiero w maju 2016 roku. Owszem, minie trochę czasu, aż nowa wersja systemu operacyjnego będzie dostępna również dla europejskich użytkowników, jednak można mieć nadzieję, że stanie się to już w kwietniu. Oczywiście nie oznacza to, że od razu wszyscy, jak jeden mąż, dostaną aktualizację. Kwestia ta zależy nie tylko od producenta, ale i od operatorów.

Przypomnę jeszcze, że według wspominanego przecieku, Androida 6.0 Marshmallow miały otrzymać trochę wcześniej Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge. Jednak na razie w tym temacie panuje głucha cisza, więc nie wiadomo, kiedy ich posiadacze dostaną aktualizację.

Źródło: SamMobile