Android 5.1.1 Lollipop dla Samsunga Galaxy Tab 4 8.0 również w wersji WiFi 19

Android 5.1.1 Lollipop dla Samsunga Galaxy Tab 4 8.0 również w wersji WiFi

Samsung ma różnorodną ofertę urządzeń mobilnych, które różnią się względem siebie preinstalowanym systemem, użytymi podzespołami czy jakością wykonania. Mimo tego Koreańczycy starają się w miarę możliwości aktualizować swoje smartfony i tablety do nowszych wersji oprogramowania. Co ciekawsze, Android 5.1 Lollipop został właśnie udostępniony w Korei dla Samsunga Galaxy Tab 4 8.0 w wersji Wi-Fi, a nieco wcześniej dla szwajcarskich odmian z LTE, o czym pisała Kasia kilka dni temu.

Samsung Galaxy Tab 4 8.0 to zeszłoroczny tablet ze średniej półki, który posiada całkiem przyzwoitą specyfikację. Ekran TFT LCD 8″ WXGA (1280 x 800 pikseli), czterordzeniowy Snapdragon 400, 1,5 GB RAM oraz bateria 4450 mAh, a po wyjęciu z pudełka działa na Androidzie 4.4 KitKat.

Najpierw aktualizacja została udostępniona dla Galaxy Tab 4 8.0 LTE ze Szwajcarii, natomiast teraz trafia ona na pokłady wariantów Wi-Fi, pochodzących z Korei. Zapewne do Polski Lollipop dotrze w ciągu najbliższych kilku tygodni. Oczywiście urządzenie lub program Kies same nas o tym poinformują – na razie nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Wśród zmian najbardziej widoczny jest odnowiony interfejs, zgodny z wytycznymi Material Design. Poprawiono także system powiadomień. Na koniec warto wspomnieć o zwiększonej wydajności, chociaż to potraktowałbym z przymrużeniem oka – różnie z tym bywa.

Aktualizowanie sprzętu ze średniej półki niewątpliwie jest ciekawą strategią Samsunga. Mid-endowy tablet z zeszłego roku będzie działał w oparciu o nowszy system niż niektóre znacznie droższe urządzenia od Koreańczyków, m.in. Galaxy Tab S 10.5 (Android 5.0.2). Cieszy jednak, że Galaxy Tab 4 8.0 doczekał się Androida 5.1 Lollipop – zobaczymy, czy konkurencja równie chętnie zapewni update dla swoich „średniopółkowców”.

źródło: Sammobile