Android 5.1.1 dostępny dla Samsunga Galaxy S6

Ledwie kilkadziesiąt godzin temu informowaliśmy, że z aktualizacji do najnowszej dostępnej wersji systemu Android (5.1.1 Lollipop) mogą się już cieszyć pierwsi posiadacze smartfona Samsung Galaxy S6 Edge. Dziś od rana koreański koncern rozpoczął  udostępnianie podobnej aktualizacji dla podstawowej wersji flagowca – Galaxy S6 (Flat) – oczywiście w Polsce (XEO). I wiedzcie, że informuję Was o tym bezpośrednio ze spływu kajakowego na Ponidziu, gdzie właśnie testowy egzemplarz poinformował mnie o dostępności aktualizacji.

Aktualizacja do Androida 5.1.1 Lollipop dostępna jest dla Galaxy S6 z wolnego rynku (nie od operatorów). Dostępna jest w trybie OTA, zatem bez konieczności podłączania telefonu do komputera. Waży nieco ponad 600MB i najdłużej nie trwa wcale jej pobranie, a optymalizacja aplikacji.

image

Jeśli jesteście w posiadaniu Galaxy S6 Wasz smartfon powinien automatycznie poinformować o dostępności nowszej wersji oprogramowania. Jeśli tak się nie stanie, spróbujcie ją wymusić automatycznie w ustawieniach.

Mam nadzieję, że Android 5.1.1 pozytywnie wpłynie na czas pracy akumulatora w Galaxy S6, bo odnoszę wrażenie, że w przypadku Galaxy s6 Edge właśnie tak jest.