Samsung Galaxy S6 i S6 Edge

Android 5.1.1 dla Galaxy S6 Edge dotarł do Polski (OTA)

Od rana na ekranach Samsungów Galaxy S6 Edge pochodzących z polskiej dystrybucji zaczynają się pojawiać komunikaty o dostępności najnowszej wersji oprogramowania. Pierwsi użytkownicy już go mają i testują – mój (czyli testowy) egzemplarz również zasygnalizował, że nowa wersja systemu czeka na pobranie. Mowa oczywiście o Androidzie 5.1.1 Lollipop.

Aktualizacja w pierwszej kolejności została udostępniona trzy tygodnie temu klientom amerykańskiej sieci T-Mobile. Dziś pojawiła się w Polsce – dla egzemplarzy kupionych na wolnym rynku (XEO). Paczka aktualizacyjna waży 647,65MB, a samą aktualizację można przeprowadzić oczywiście w trybie OTA (bezprzewodowo), a więc bez konieczności podłączania telefonu do komputera. Aktualizacja pobiera się dość sprawnie, a najdłużej trwa optymalizowanie aplikacji.

Mnie najbardziej ciekawi czas pracy uzyskiwany na Androidzie 5.1.1 względem 5.0.2 i to będę chciała sprawdzić w pierwszej kolejności. I choć doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że recenzja S6 i S6 Edge powinna być od kilku tygodni na stronie, tak dużo ciekawsza może być po dwóch miesiącach użytkowania i po aktualizacji do najnowszej wersji systemu.

Póki co aktualizacji do Androida 5.1.1 nie wykrywa Galaxy S6. To jednak jest kwestią czasu i powinno szybko ulec zmianie.