android 5.0 jelly bean

Android 5.0 to Jelly Bean, a następny – Key Lime Pie?

android 5.0 jelly bean

Wszyscy doskonale wiedzą, że nazwa każdej następnej wersji systemu operacyjnego Google – Android – zaczyna się od następnej literki alfabetu. Dla przypomnienia:
– Android 1.0 Apple Pie
– Android 1.1 Banana bread,
– Android 1.5 Cupcake,
– Android 1.6 Donut,
– Android 2.0-2.1 Eclair,
– Android 2.2 Froyo,
– Android 2.3 Gingerbread,
– Android 3.0 Honeycomb,
– Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Nie tak dawno, bo ledwie kilka dni temu, pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące kolejnej wersji Androida – ma być oznaczona numerkiem 5.0 i nazwą Jelly Bean. I choć Google oficjalnie nie komentuje całej sprawy, na stoisku internetowego giganta na targach MWC 2012 można było znaleźć naczynie z fasolkowymi żelkami, co plotkom nadało jeszcze większego smaczku.

Żeby tego było mało, w ostatnim czasie jeden z przedstawicieli Asusa, Benson Lin, w rozmowie z TechRadar wspomniał, że tajwański koncern jest bardzo blisko Google i wyraził nadzieję, że dzięki temu Android 5.0, nazwany przez niego również Jelly Bean, trafi w pierwszej kolejności właśnie na sprzęt Asusa.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

A to jeszcze nie koniec plotek dotyczących Androida. Na łamach TheVerge opublikowano dziś artykuł, w którym zawarta została nazwa jeszcze następnej edycji googlowskiego systemu. Według redaktorów wspomnianego serwisu, kolejna wersja Androida będzie nazwana Key Lime Pie.

Warto przypomnieć, że – rzekomo – premiera Androida 5.0 (Jelly Bean) ma mieć miejsce już w drugim kwartale 2012 roku. Ciekawe ile jest w tym prawdy…

źródło