Android 4.4 KitKat dla tabletów Nexus 7 (2012 i 2013) i Nexus 10 już jest | Tabletowo.pl

Android 4.4 KitKat dla tabletów Nexus 7 (2012 i 2013) i Nexus 10 już jest

Dołącz do dyskusji 0
Android 4.4 KitKat dla tabletów Nexus 7 (2012 i 2013) i Nexus 10 już jest

Podczas oficjalnej premiery Androida 4.4 KitKat dowiedzieliśmy się, że system w pierwszej kolejności trafi na urządzenia z serii Nexus (poza smartfonem Galaxy Nexus), co było oczywiste. Do dziś jednak konkretny termin rozpoczęcia aktualizacji tabletów Nexus 7 (2012 i 2013, czyli pierwszej i drugiej generacji) oraz Nexus 10 nie był znany. Google zbywało nas zdaniem „będzie dostępna w nadchodzących tygodniach”. Jeśli z niecierpliwością czekacie na możliwość zasmakowania KitKata na swoich tabletach, mam dobrą wiadomość. Aktualizacja dla wymienionych modeli właśnie się rozpoczęła.

W pierwszej kolejności Android 4.4 trafi na tablety Nexus 7 2012, Nexus 7 2013 WiFi oraz Nexus 10. Wkrótce (kiedy konkretnie – nie wiadomo) aktualizacji doczeka się również Nexus 7 2013 LTE, a także smartfon Nexus 4.

Standardowo aktualizacja będzie przeprowadzana stopniowo i może minąć jakiś czas do chwili, gdy przywędruje do Polski (pierwsi użytkownicy tabletów na świecie mają otrzymać KitKata już dziś – gdzie i kiedy konkretnie, nie wiadomo). Ważna jest jednak informacja, że Android 4.4 już rozpoczyna swoją ekspansję na tablety z serii Nexus. Wkrótce bowiem w ślad za oficjalnie wspieranymi przez Google urządzeniami powinny iść pozostałe, które z Nexusami nie mają nic wspólnego.

O tym, jakie nowości wnosi ze sobą Android 4.4, możecie przeczytać w tym wpisie. Przede wszystkim trzeba pamiętać o obietnicy Google, według której starsze urządzenia dzięki Androidowi 4.4 mają przyśpieszyć (w tym również starszy Nexus 7). Chętnie to sprawdzę, gdy tylko aktualizacja dla tego modelu pojawi się w naszym kraju.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona