Android 4.4.3 na wewnętrznych testach w Mountain View, aktualizacja nadchodzi

Na łamach Tabletowo.pl dwukrotnie już pojawiały się informacje na temat aktualizacji systemu Android KitKat, nad którą od jakiegoś czasu pracuje Google. Nowa wersja systemu spod znaku zielonego robota ma nosić kodowe oznaczenie 4.4.3. O tym, co może ona zmienić pisał jakiś czas temu Jakub. Dziś poznaliśmy kolejne nowości dotyczące nadchodzącej aktualizacji Androida.

Okazuje się, że Android 4.4.3 powinien niebawem trafić na urządzenia konsumenckie, bowiem w Mountain View pracownicy firmy Google odpowiedzialni za testy już rozpoczęli sprawdzanie nowej wersji KitKata pod kątem stabilności i wydajności. Android 4.4.3 jest testowany na Nexusie 4, Nexusie 5, Nexusie 7, Nexusie 7 2013 oraz Nexusie 10. Nie wiemy kiedy dokładnie nowa edycja systemu Google zostanie udostępniona, jednakże biorąc pod uwagę, że kod jest już w końcowej fazie produkcji, można przypuszczać, iż będzie to miało miejsce na przełomie kwietnia i maja. Android KitKat w wersji 4.4.3 ma nosić oznaczenie MR2.

Co nowego może przynieść KitKat w wersji 4.4.3? Otwarcie mówi się, że zmiany będą dotyczyły przede wszystkim urządzeń Google, w których to powinny zniknąć problemy z aparatem, Bluetoothem, WiFi, czy krótkim życiem urządzeń na baterii. Pełną listę spodziewanych zmian znajdziecie w naszym poprzednim wpisie. Nie wiemy czy Google wprowadzi do systemu jakieś nowości, które przydadzą się posiadaczom urządzeń innych producentów.

O wszystkich nowościach dotyczących Androida 4.4.3 będziemy informować Was na bieżąco.

[źródło]