Ważne

Android 4.4.3 już niebawem?

Android-KitKat

Od premiery Androida 4.4 minęło już kilka miesięcy. Mimo, że jest to udany system i zyskuje on coraz więcej udziałów rynkowych, to wiele osób już teraz zastanawia się, kiedy ujrzymy Androida 4.5 lub 5.0 – być może będzie to miało miejsce wraz z premierą HTC Nexusa 8. Zanim jednak do tego dojdzie, najprawdopodobniej Google wyda jeszcze jedną, małą aktualizację KitKata, oznaczoną numerkiem 4.4.3.

Okazuje się, że Google aktualnie testuje nowe oprogramowanie, oznaczone numerkiem KTU72B. Może to świadczyć tylko o jednym: nowy Android 4.4.3 jest już nie planem, a rzeczywistym tworem programistów z Mountain View. Można jedynie zastanawiać się, kiedy aktualizacja zostanie opublikowana oraz jakie przyniesie zmiany.

nexus-5-kitkat

Mówi się, że w przypadku Nexusa 5 nowszy KitKat poprawi problemy związane z aparatem i kamerą. Android 4.4.3 być może będzie wydaniem jedynie likwidującym błędy, może jednak okazać się że aktualizacja poprawi zarówno wydajność, jak i zużycie energii. Szczególnie w tabletach ta ostatnia kwestia byłaby istotna – ilu z nas nie przydarzyła się sytuacja, w której zabrakło nam prądu?

Wszystkiego dowiemy się zapewne w najbliższych tygodniach. O wszystkim będziemy Was na bieżąco informować.

[źródło]

Komentarze

 • Robert

  Na razie wszystkie moje urżądzenia czekają na 4.4, obawiam się że jeśli w ogóle aktualizację otrzymają to może się okazać że była to ostatnia, mam nadzieję że KitKat okaże się być dobrym systemem bo nie zamierzam wymieniać sprzętu tylko i wyłącznie z powodu braku wsparcia…

 • Ciekawe czy zmiany będą dotyczyć tylko Nexusa 5 czy ogólnie systemu i inne Nexusy też dostaną coś poza zmianą numerka.

 • seks nex

  znow fanboje sie bede branzlowac : kiedy kiedy moj dostanie kk? a dlaczego moj nie ma 4.4.3 tylko ma 4.3 ??aaaaaa co za fatalny swiat nikt niechce wydac kk do mojego

 • janek

  z niecierpliwością czekam na v6.0 :D

 • janko

  Już 4.4 miał “poprawić zużycie energii”, okazało się, że “poprawić” znaczy zwiększyć. Czasem mówi się u nas “o, poprawiłeś się!”, zwykle starsi ludzie tak mówią, jak widzą, że ktoś przytył. Tak samo “poprawił się” KitKat, połyka więcej prądu z baterii.

  A czy w przypadku tego Nexusa 5, problemów z aparatem nie można normalnie naprawić jakąś drobną poprawką, trzeba w tym celu rzeźbić całą nową wersję systemu? Ludzie, ale was robią w trąbę, chodzi o to, żeby szybciej “zezłomować” te wszystkie urządzenia, które są na rynku. Nie dostaną aktualizacji i jak ktoś będzie chciał nowego, “poprawionego” Androida, to w końcu pójdzie do sklepu po nowy gadżet. Tylko najpierw trzeba klienta dobrze wkręcić, żeby uwierzył, że ten nowy Android to dopiero będzie full wypas!

  • Też bym chciał aby sprzęt technologicznie wytrzymał z 10 lat…

   • janko

    Dobrze, tylko jedne rzeczy starzeją się naturalnie, bo technologia się rozwija, są coraz szybsze procesory, można w tej samej cenie włożyć coraz więcej pamięci, pojawia się oprogramowanie, które z tego korzysta, i stare urządzenia w naturalny sposób stają się niewystarczające, chociaż kiedyś były dobre. Ale tu jest inny proces, celowe “starzenie” zupełnie sprawnego sprzętu, wyprodukowanego 2-3 lata temu, który niewiele się różni od sprzedawanego w tej chwili, funkcjonalność ma praktycznie taką samą, może jest trochę wolniejszy, ale dla większości zastosowań zupełnie niezauważalnie. No więc cwaniaki-producenci sprzętu, w porozumieniu z cwaniakiem-producentem systemu operacyjnego, oraz cwaniakami-naganiaczami internetowymi, wspólnymi siłami zmuszają człowieka do zakupu nowego gadżetu, chociaż stary ani sie nie zepsuł, ani nijak nie zużył, mógłby spokojnie służyć jeszcze przez kilka lat. Ale rynek musi się kręcić, a najlepiej, gdy kręci się prawie “bezkosztowo”. Po co wymyślać i projektować coś naprawdę nowego i lepszego, jak można sprytnie “zestarzeć” to co jest, żeby jeszcze raz sprzedać prawie to samo?

    • Dlatego nie wymieniam mojego starego Acera A501 z A3.2.1 na nic nowszego. Jak dotąd nie zadziałała mi tylko jedną gra z Myszką Miki i z tego co widzę z Getin Banku apka chce A4.0 co nie ma dla mnie znaczenia wolę dostęp przez stronę.

 • Note10.1&Note8.0

  A samsung dalej kisi ogóra w swoich urządzeniach na 4.1.2. Smutek….

  • jonny

   Który to system kompletnie nie odstaje od nowszych wersji… No dobra, jest szybszy i pobiera mniej energii.

   Janko ma 100% racji

 • wymagany

  Jak dla mnie android ma zbyt często update, przez to tak naprawdę zanim producent wyda aktualizację, to już wychodzą 2 nowe wersje. Do tego w większości przypadków producenci wraz z operatorami mają gdzieś klientów i na masę telefonów nie wychodzą aktualizację… Pod tym względem z iOS jest lepiej. Kupuje się urządzenie, i przez minimum 4 lata rok w rok dostaje się aktualizację do najnowszego softu. A jeśli sprzęt jest za słaby(tak jak iPhone 4 na przykładzie ios7), to okroją wodotryski do tego stopnia, żeby działało jak należy. Miałem androida od dawna, ale wraz z odejściem w niepamięć 2.3.3 coraz mniej “jarają” mnie nowe wersje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona