Android 4.4.3 już niebawem?

Android-KitKat

Od premiery Androida 4.4 minęło już kilka miesięcy. Mimo, że jest to udany system i zyskuje on coraz więcej udziałów rynkowych, to wiele osób już teraz zastanawia się, kiedy ujrzymy Androida 4.5 lub 5.0 – być może będzie to miało miejsce wraz z premierą HTC Nexusa 8. Zanim jednak do tego dojdzie, najprawdopodobniej Google wyda jeszcze jedną, małą aktualizację KitKata, oznaczoną numerkiem 4.4.3.

Okazuje się, że Google aktualnie testuje nowe oprogramowanie, oznaczone numerkiem KTU72B. Może to świadczyć tylko o jednym: nowy Android 4.4.3 jest już nie planem, a rzeczywistym tworem programistów z Mountain View. Można jedynie zastanawiać się, kiedy aktualizacja zostanie opublikowana oraz jakie przyniesie zmiany.

nexus-5-kitkat

Mówi się, że w przypadku Nexusa 5 nowszy KitKat poprawi problemy związane z aparatem i kamerą. Android 4.4.3 być może będzie wydaniem jedynie likwidującym błędy, może jednak okazać się że aktualizacja poprawi zarówno wydajność, jak i zużycie energii. Szczególnie w tabletach ta ostatnia kwestia byłaby istotna – ilu z nas nie przydarzyła się sytuacja, w której zabrakło nam prądu?

Wszystkiego dowiemy się zapewne w najbliższych tygodniach. O wszystkim będziemy Was na bieżąco informować.

[źródło]