Ważne

Leitz Complete – przenośna ładowarka do urządzeń mobilnych

Przenośna ładowarka_64130095 (1)

Urządzenia mobilne stale się rozwijają, przez co możemy za ich pomocą zdziałać coraz więcej. Praca z internetem, pocztą czy dokumentami w podróży często jest nieunikniona, zaś właśnie w takim momencie idealnym towarzyszem jest smartfon, phablet, bądź tablet. Te właśnie urządzenia mogą nam bardzo pomóc, o ile nie zabraknie nam prądu. Pół biedy, jeśli w pobliżu znajduje się gniazdko. Jednak jeżeli takowego nie znajdziemy, będziemy musieli przerwać nasze zajęcie. No, chyba że mamy przy sobie przenośny powerbank, z którego pomocą podładujemy nasze urządzenia. Takim właśnie powerbankiem jest Leitz Complete, który właśnie wchodzi na rynek.

Przenośna ładowarka_64130095 (2) Przenośna ładowarka_64130095 (8)

Leitz Complete to niewielkie urządzenie o wymiarach 60 x 114 x 14 mm ważące jedynie 120 gramów, które wykonane zostało z gumowanego plastiku. Poręczny sprzęt jest w stanie ładować dwa urządzenia jednocześnie. Leitz Complete posiada 2 złącza USB (każde o prądzie wyjściowym 1000 mA), wbudowaną baterię litowo-polimerową o pojemności 5000 mAh, wskaźnik ładowania LED oraz kabel USB o długości 10 cm w zestawie. Co ciekawe, przenośna ładowarka jest w stanie automatycznie wyłączyć się, gdy nie jest w użyciu.

Przenośna ładowarka_64130095 (12)

Leitz Complete jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Nabyć go można w cenie 213,50 złotych.

Używacie podobnych akcesoriów? Co sądzicie o tym konkretnym powerbanku?

[źródło: informacja prasowa]

Komentarze

 • Sethemar

  Pojemność nie oszałamia. Za połowę ceny można pokusić się o ten produkt:
  http://www.amazon.de/EPCTEK-Powerbank-Smartphone-XpressMusic-Blackberry/dp/B00HO0S5QK/ref=sr_1_2?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1395670388&sr=1-2&keywords=powerbank+50000

  50000mAh za około 100 zł to dopiero oferta.

  W moim mniemaniu PowerBanki przydają się w długiej podróży przeplatane licznymi filmami etc. Dla normalnego użytkownika są zbędne.

  • KrisP

   Moze pojemne i tanie ale wazy ponad 400g, wiec malo poreczne

   • Sethemar

    Co nie zmiania faktów iż jest ładowarka mobilną. Zawsze może leżeć w torbie i być wyciągana w sytuacji awaryjnej

 • KMPB

  PQI i-Power 5200 pojemność 5200 mAh, cena ok. 100 zł brutto, waży 140 g

 • mT

  213,50 złotych ……..żart okrutny żart
  to nic innego jak powerbank – w Biedronie kupiłem dwa powerbanki w przecenie przecen za 15 zł każdy – suma 30zł za 2x3000mah

  dziekuje za uwagę

 • Tede

  Może coś bardziej uniwersalnego – power bank i ładowarka aku AA firmy Varta z opcją USB out. Można naładować aku, wymienić na inne, użyc jako ładowarki USB oraz ładowarki przenośnej.
  Power bank na LiIon trzeba używać, jak się używa rzadko nie warto kupować, nieużywane aku w środku stracą pojemność. Niestety.

 • uze

  Używałem kiedyś jakiegoś chińskiego powerbanku 10Ah, z wyjściami o obciążalności 1 i 2,5A. Ale… Baterię z Galaxy Tab 7.7 ten wynalazek ładował z wielkim trudem, a smartfona (wtedy Droid3) może ze 2 pełne razy.
  Zabrałem to kilka razy w góry, na spływ i na kilka biwaków. Po kilkunastu cyklach, zacząłem odnosić wrażenie, że więcej prądu mam w komórce niż ten powerbank dostarcza (żywotność ogniw tragiczna).
  Obecnie problem braku prądu mi nie dokucza, po zmianie komórki na wersję z większą baterią, która przy przełączeniu na Edge (na rzece, czy w lesie dostępność 3g i tak jest problematyczna) tydzień wytrzyma, a przynajmniej dodatkowy klocek w postaci powerbanku i kabli nie uwiera w kieszeni.

 • szuka

  Informacja o urządzeniach nowych jest cenna jeśli dowiadujemy się czegoś nowego.
  Cena i funkcjonalność tego urządzenia w porównaniu do innych jest dyskusyjna.
  Chyba wszyscy lepiej przyjeliby ten tekst gdyby zawierał porównania z innymi produktami
  typu powerbanki.

 • blumonster

  Tak na marginesie przydało by się porównanie z 10 powerbanków. Osobiście nie znalazłem takich testów zbyt wielu, asam przymierzam się do kupienia takiej zabawki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona