Android 4.2 - przegląd nowości - Tabletowo.pl

Android 4.2 – przegląd nowości

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Android 4.2 - przegląd nowości Nowości

O ile Apple można zarzucić, że w ostatnim czasie wprowadza niewiele zmian w swoim systemie operacyjnym (w iOS 6 jest ich ok. 200, aczkolwiek żadna rewolucyjna), tak rozwój systemu Google idzie w dobrym kierunku. I żeby nie było, pisze to osoba korzystająca z obu platform, trzeźwo patrząca na aktualny rozwój rynku. Internetowy gigant z Mountain View w ostatnim czasie ostro zabrał się za rozwijanie swojego systemu, co naprawdę widać. Wraz z zaprezentowanymi wczoraj urządzeniami: smartfonem Nexus 4 i tabletem Nexus 10, firma zapowiedziała najnowszą odsłonę swojego systemu – Androida 4.2 (w dalszym ciągu Jelly Bean). Jeśli jesteście ciekawi jakie zmiany i nowości ze sobą wnosi, ten tekst przeczytacie z zaciekawieniem.

Konta użytkowników. Wielokrotnie pytaliście o możliwość tworzenia kilku osobnych kont na tabletach z Androidem. Dotychczas jej nie było – nadeszła wraz z Androidem 4.2. Dzięki temu na jednym tablecie kilka osób może mieć własne, spersonalizowane konta z innymi tapetami, kontem mejlowym czy zakładkami w przeglądarce internetowej. Przełączanie się pomiędzy poszczególnymi kontami będzie się odbywało z poziomu blokady ekranu.

Tabletowo.pl Android 4.2 - przegląd nowości Nowości

Wprowadzanie tekstu. Klawiatura w tabletach z Androidem 4.1 jest dość wygodna, ale nie zmienia to faktu, że to, co dobre, nie może się stać jeszcze lepsze. Firma Google postanowiła umożliwić nam wprowadzanie tekstu medotą znaną ze Swype – wystarczy przejechać palcem po ekranie po kolejnych literach danego słowa, by to pojawiło się na ekranie.

Tabletowo.pl Android 4.2 - przegląd nowości Nowości

Photo Sphere. Gratka dla osób, które lubują się w fotografii i używają swoich mobilnych urządzeń do robienia zdjęć. Aplikacja Photo Sphere pozwoli zrobić zdjęcia panoramiczne, które później można obracać o 360 stopni (też skojarzyliście od razu ze Street View?).

Tabletowo.pl Android 4.2 - przegląd nowości Nowości

Google Now. Można się było spodziewać, że w kolejnych wersjach systemu, Google będzie stawiać również na rozwijanie Google Now. I faktycznie, w Androidzie 4.2 dodano sprawdzanie wiadomości o lotach, rezerwacjach w hotelach i restauracjach, repertuarach kin z okolicy, koncertach, itp.

Kolejna nowość zadowoli użytkowników lubiących przesyłanie obrazu na duży ekran – Android 4.2 będzie bowiem to umożliwiał bezprzewodowo, dzięki Miracast. Z kolei opcja Daydream pozwoli na zmianę urządzenia w cyfrową ramkę na zdjęcia podczas podłączenia urządzenia z dockiem.

Tabletowo.pl Android 4.2 - przegląd nowości Nowości

Zmiany nie ominą również belki powiadomień, której funkcjonalność zostanie rozszerzona o dodanie większej liczby ustawień i skrótów do najważniejszych ustawień systemowych.

Android 4.2 będzie zainstalowany na wspomnianych na początku wpisu urządzeniach: Nexus 4 i Nexus 10, które trafią do sprzedaży w pierwszych krajach 13 listopada. W okolicach połowy tego miesiąca aktualizacji powinnk się spodziewać użytkownicy Nexus 7. Ciekawe kiedy i który producent rozpocznie aktualizowanie swoich tabletów. Nie wiem jak Wy, ale ja obstawiam Asusa.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona