Android 4.1 Jelly Bean przeportowany na Acera Iconia Tab A500 20

Android 4.1 Jelly Bean przeportowany na Acera Iconia Tab A500

Android 4.1 Jelly Bean przeportowany na Acera Iconia Tab A500 21

Odkąd w internecie pojawiły się obraz systemu Android 4.1 Jelly Bean, specjaliści z forum XDA Developers zdołali stworzyć oprogramowanie dla smartfonów Galaxy Nexus, HTC One X oraz tabletu Acer Iconia Tab A500. O ile wersja dla tego pierwszego jest bardzo stabilna i właściwie pozbawiona błędów, tak testerzy portu dla One X i A500 muszą borykać się z pewnymi poważnymi problemami wynikającymi z rozwojowej fazy systemu.

Autor portu Androida 4.1 dla Acera Iconia Tab A500 planuje dalszy rozwój projektu i wierzy, że prędzej czy później uda mu się wyeliminować błędy. Do najważniejszych należy brak sterowników audio, niemożność uruchomienia modułu Wi-Fi oraz nierozpoznawanie kart pamięci SD i dysków wymiennych USB. Port jest oparty o obraz systemu pochodzący z najnowszego SDK udostępnionego programistom. Choć jego twórca bardzo się stara, wysiłki pójdą na marne z chwilą publikacji kodu źródłowego Androida 4.1 Jelly Bean. Jego udostępnienie znacznie ułatwi tworzenie zmodyfikowanego oprogramowania, czyli ROMów.

Jeżeli macie A500 i jesteście bardzo ciekawi najnowszej odsłony systemu Android, niezbędne do jego instalacji pliki znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że wszelkich modyfikacji dokonujecie na własną odpowiedzialność i musicie zachować szczególną ostrożność!

Acer Iconia Tab A500 jest tabletem, który na rynku pojawił się w połowie ubiegłego roku. Do najważniejszych punktów jego specyfikacji należą 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 oraz 1GB RAM.

Skoro Jelly Bean nieoficjalnie zadebiutował na A500, istnieje szansa, że pojawi się także na innych „dachówkach”. Na której z bardziej lub mniej popularnych chcielibyście zobaczyć go najbardziej?

via Liliputing