Android 4.1 Jelly Bean przeportowany na Acera Iconia Tab A500

Odkąd w internecie pojawiły się obraz systemu Android 4.1 Jelly Bean, specjaliści z forum XDA Developers zdołali stworzyć oprogramowanie dla smartfonów Galaxy Nexus, HTC One X oraz tabletu Acer Iconia Tab A500. O ile wersja dla tego pierwszego jest bardzo stabilna i właściwie pozbawiona błędów, tak testerzy portu dla One X i A500 muszą borykać się z pewnymi poważnymi problemami wynikającymi z rozwojowej fazy systemu.

Autor portu Androida 4.1 dla Acera Iconia Tab A500 planuje dalszy rozwój projektu i wierzy, że prędzej czy później uda mu się wyeliminować błędy. Do najważniejszych należy brak sterowników audio, niemożność uruchomienia modułu Wi-Fi oraz nierozpoznawanie kart pamięci SD i dysków wymiennych USB. Port jest oparty o obraz systemu pochodzący z najnowszego SDK udostępnionego programistom. Choć jego twórca bardzo się stara, wysiłki pójdą na marne z chwilą publikacji kodu źródłowego Androida 4.1 Jelly Bean. Jego udostępnienie znacznie ułatwi tworzenie zmodyfikowanego oprogramowania, czyli ROMów.

Reklama

Jeżeli macie A500 i jesteście bardzo ciekawi najnowszej odsłony systemu Android, niezbędne do jego instalacji pliki znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że wszelkich modyfikacji dokonujecie na własną odpowiedzialność i musicie zachować szczególną ostrożność!

Acer Iconia Tab A500 jest tabletem, który na rynku pojawił się w połowie ubiegłego roku. Do najważniejszych punktów jego specyfikacji należą 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 oraz 1GB RAM.

Skoro Jelly Bean nieoficjalnie zadebiutował na A500, istnieje szansa, że pojawi się także na innych „dachówkach”. Na której z bardziej lub mniej popularnych chcielibyście zobaczyć go najbardziej?

via Liliputing