Acer Iconia Tab A500 też cieszy się z Androida 4.0

Ledwie dwa dni temu Acer rozpoczął uszczęśliwianie posiadaczy tabletu Iconia Tab A100, oddając w ich ręce możliwość aktualizacji systemu operacyjnego urządzenia do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Już wtedy jasne było, że użytkownicy jego większego brata – Acera Iconia Tab A500 – na “lodową kanapkę” nie będą musieli zbyt długo czekać. I faktycznie. Android 4.0 dla tego tabletu jest już dostępny.

Podobnie jak w przypadku A100, Acer zaskoczył nas wypuszczeniem update kilka dni wcześniej niż było to planowane. Zapytacie pewnie co z aktualizacją Androida w wersji z 3G (czyli A501) – według wieści ujawnionych na profilu niemieckiego oddziału Acera na Facebooku, A501 ma dostać AICS w najbliższym czasie.

Nasz Czytelnik, od którego pochodzi informacja o rozpoczęciu procesu aktualizacji napisał, że tablet nie informował o dostępności Androida 4.0, ale jak sprawdził ręcznie, takowa adnotacja się pojawiła. Warto więc zajrzeć w ustawienia -> informacje o tablecie -> aktualizacje systemu.

A dla niedowiarków fotka podesłana przez Michała – dzięki!

tablet acer iconia tab a500 android 4.0

Komentarze

 • woytas

  W hiszpani niestety jesze nie ma

 • Misiek

  Polska A500 32gb – ładuje się już. Ponad 391 mb.

  • Michal

   Pobieracie z Polski? Mi wyświetlano ze brak aktualizacji

   • Misiek

    Tak, tylko trzeba sprawdzić ręcznie. Ale nie jestem pod wrażeniem tej aktualizacji. Mam wrażenie, że lekko się tnie. 3.2 był bardziej intuicyjny, takie mam odczucie. Może na telefonie się to sprawdza? Ale na tablecie…nie wiem.

 • Misiek

  Hehe, wreezcie jest polska klawiatura android!!!

 • Meca

  Niestety nie wszyscy mają dostęp w Polsce do tej aktualizacji. U mnie przy ręcznym sprawdzaniu nadal mam komunikat o braku aktualizacji. Moja Iconia A500 pochodzi z krajowej dystrybucji (16 GB). Pozdrawiam

 • Misiek

  Niestety aktualizacja posiada kilka bugów. System czasem się wiesza, wszystko znika i pomaga tylko reset urządzenia. Z 3.2 takich rzeczy nie miałem. No i, w przynajmniej moim egzemplarzy czasem wywala przeglądarka stockowa, tak było w 3.2 jest i w 4.03. Po restarcie działa dość szybko ale jakby się szybciej zamula, nie wiem z czego to wynika. Dużo więcej ustawień w settings. Doszło kilka tapet i animowanych tapet i widgetów.

  • Sebastian

   U mnie po aktualizacji musiałem zrezygnować z Go Laucher dla tabletow bo w pozycji pionowej sie zawieszał i migotał ekran. Zauważyłem, że w niektórych benchmarkach jest to samo migotanie ekranu…

 • bobek19810

  Ja mam androida 4.03 od jakiegoś czasu:-) ale patrząc na zdjęcie i na swój tablet to mam inną wersję obrazu i numer komplikacji,ciekawe czy mój tablet wykryję tą aktualizację.

 • user

  Ciekawe czy rownież w a500 zmaleje wydajność grafiki w 2d ponad o połowę tak jak na oficjalnym do a200. Oraz czy będą drobne zmiany jaskrawości ekranu w zależności od treści nawet podczas wysunięcia klawiatury i pisania na niej u mnie widać lekie migotanie ekranu. Najbarddziej widać jak jest jasne tło strony i pojawia się jakiś ciemny element.

 • rafal198318

  po aktualizacji nie mam języka polskiego wie ktoś może dlaczego?

 • Marcin

  Mam nieoficjalnego androida 4.03 ale mam problem z dźwiękiem tzn. Jak słucham muzyki i mam włączony dźwięk klawiatury i coś napiszę dźwięk zmienia barwę brzmienia muszę muzykę wyłączyć i włączyć od nowa. A oficjalnej aktualizacji mi nie wykrywa. Bardzo proszę o pomoc.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona