Android 4.1 Jelly Bean (nieoficjalnie) na Asusie TF300T i Kindle Fire | Tabletowo.pl

Android 4.1 Jelly Bean (nieoficjalnie) na Asusie TF300T i Kindle Fire

Dołącz do dyskusji 0

Android 4.1 Jelly Bean to bardzo dobry system operacyjny. Dzięki nowej optymalizacji, działa niezwykle płynnie nawet na urządzeniach wyposażonych w dwurdzeniowe procesory (niewykluczone, że także w jednordzeniowe). Dorzućmy do tego przyjemny dla oka interfejs graficzny, duże możliwości personalizacji, mnogość funkcji oraz bogate zaplecze programowe, a otrzymamy oprogramowanie, które na swoim tablecie lub smartfonie chciałby mieć każdy.

Póki co, Jelly Bean został udostępniony przez Google tylko dwóm urządzeniom: telefonowi Galaxy Nexus i tabletowi Google Nexus 7. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się nim cieszyć właściciele innych modeli. Otwartość Androida ma to do siebie, że pozwala na nieskończone modyfikacje. W momencie udostępnienia kodu źródłowego systemu, do pracy wzięli się programiści z całego świata. Przygotowali oni oparte na Jelly Bean ROMy dla telefonów i tabletów, które nie otrzymają aktualizacji w najbliższym czasie. Dzięki ich wysiłkowi, najnowszą odsłonę Androida mogą zainstalować posiadacze tabletów Asus Transformer Pad TF300T oraz Amazon Kindle Fire.

ROMy nie zostało oficjalnie zatwierdzone przez producentów i wciąż są w fazie rozwojowej, więc zawierają błędy. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że są oparte o czysty kod źródłowy systemu i stoją za nimi prawdziwi pasjonaci, ich dopracowanie jest jedynie kwestią czasu. Jeżeli jesteście zainteresowani ich instalacją, zajrzyjcie do źródła. Pamiętajcie, że wszelkich zmian dokonujecie na własną odpowiedzialność! Nie odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia.

via Tablet-News, Liliputing

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona