Android 4.0 przeportowany na Samsunga Galaxy Tab tchnie weń drugie życie | Tabletowo.pl

Android 4.0 przeportowany na Samsunga Galaxy Tab tchnie weń drugie życie

Dołącz do dyskusji 0
tablet samsung galaxy tab

Jak tylko firma Google ogłosiła radosną nowinę, że kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich zostanie udostępniony, wiadomo było, że koledzy z XDA wezmą się ostro do pracy, by przeportować najnowszą wersję systemu na urządzenia, które nie mogą liczyć na oficjalną aktualizację od producenta. Jednym z nich jest Samsung Galaxy Tab – i choć koreański koncern nigdy wprost nie wypowiedział się, że ten model nie otrzyma „lodowej kanapki”, tak można się domyślać, że niestety tak właśnie będzie. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Chłopaki z XDA przygotowali już pierwszą, bardzo wczesną wersję Androida 4.0 na Samsunga Galaxy Tab, która aktualnie przechodzi dogłębne testy.

Prace nad Androidem Ice Cream Sandwich dla Samsunga Galaxy Tab (7″) już się zaczęły, aczkolwiek na chwilę obecną jest to wersja niestabilna – w zasadzie nie wiadomo do końca co działa, a co nie. Warto jednak poczekać na efekt końcowy – na pewno będzie pozytywnie zaskakujący.

Samsung Galaxy Tab był pierwszym tabletem z Androidem zaoferowanym przez znanego producenta, który trafił na rynek kilka miesięcy po oficjalnej prezentacji iPada pierwszej generacji. Początkowo sprzedawany był z Androidem 2.2 Froyo na pokładzie, natomiast nieco później jego posiadacze mogli się cieszyć z aktualizacji do 2.3 Gingerbread (w Polsce dopiero od kilku dni). Nigdy nie otrzymał Androida Honeycomb, nawet drogą nieoficjalną, ze względu na fakt, iż jego kod źródłowy nie został udostępniony przez Google. Ale za sprawą ROM-ów z XDA w końcu zostanie w niego tchnięte drugie życie – oczywiście dla wszystkich użytkowników, którzy zdecydują się na root urządzenia.

Wiele wskazuje na to, że codziennie będą napływać do nas kolejne informacje odnośnie ciekawych sukcesów modderów z XDA. Trzymamy kciuki, by prace nad przystosowaniem Androida 4.0 na tablety, które nie mogą liczyć na oficjalną aktualizację systemu, przebiegały jak najbardziej pomyślnie. Będziemy informować jedynie o najważniejszych – jeśli ktoś jest zainteresowany śledzeniem postępów w pracach nad przeportowaniem Androida 4.0 na jakieś szczególne urządzenie, proszony jest o zajrzenie na forum XDA.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona