Android 4.0 nieoficjalnie na Asusie Eee Pad Transformer - Tabletowo.pl

Android 4.0 nieoficjalnie na Asusie Eee Pad Transformer

Tabletowo.pl Android 4.0 nieoficjalnie na Asusie Eee Pad Transformer Nowości

Wszyscy zdążyliśmy już trochę ochłonąć po premierze Androida 4.0. Niestety, jak wiadomo, ilość producentów sprzętu z systemem Google jest ogromna, więc na oficjalne aktualizacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W takiej sytuacji, jak ta, ratują nas modderzy-zapaleńcy, którzy pracują nad tym, aby najnowsze wersje systemu działały na najbardziej popularnych urządzeniach, dzięki portom z oficjalnego kodu, który – na szczęście – firma Google postanowiła udostępnić.

Po smartfonach takich jak Nexus S czy HTC HD2 przyszła pora na to, co lubimy najbardziej – tablety! Pierwszym urządzeniem, które doczekało się nieoficjalnego ROMu jest Asus Eee Pad Transformer. Oczywiście należy pamiętać, że jest to wersja beta w bardzo wczesnej fazie rozwoju i może się pojawiać sporo problemów, ale jesteśmy dobrej myśli.

Z tego, co można zobaczyć na filmie, działają podstawowe podzespoły jak ekran, łączność WiFi oraz Bluetooth. Wszystkie inne takie jak GPS czy akcelerometr też są aktywne, jednak niemożliwa jest jeszcze np. autorotacja ekranu ze względu na brak odpowiednich sterowników. Pojawiają się też problemy z grafiką i dźwiękiem. Jednakże ciekawą i dosyć ważną z naszego punktu widzenia kwestią jest bardzo płynnie działająca przeglądarka.

Ze względu na wspomniane niedogodności ten ROM nie zostanie udostępniony zwykłym użytkownikom. Musimy ciągle czekać aż długie godziny ciężkiej pracy modderów poskutkują wersją, z której będzie można korzystać na co dzień. Lecz biorąc pod uwagę rozwój i ilość osób chętnych do pracy nad tym, jest to tylko kwestią czasu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się Androidem 4.0 na Transformerach już niedługo, zanim Asus udostępni oficjalną wersję.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona