Android 4.0 dla Motoroli Xoom w Polsce – pojawia się i znika

Poniedziałek to dla większości z nas dzień, który przeklinamy – po niedzielnym błogim lenistwie trzeba wrócić do rzeczywistości… Motorola postanowiła ten powrót ułatwić i poprawić humor posiadaczom tabletu Xoom. Jak się bowiem okazało, amerykański koncern udostępnił w naszym kraju aktualizację do Androida Ice Cream Sandwich (4.0.4). Aktualizacja oznaczona jest numerkiem 71.0.45en.EU.

Jak donoszą użytkownicy Motoroli Xoom, „lodowa kanapka” dostępna jest na pewno dla tabletów o oznaczeniu MZ601 oraz MZ604. Choć „dostępna” to chyba nie jest dobre słowo – aktualizacja pojawia się i znika. Część posiadaczy wspomnianego modelu raportuje, że ich urządzenia powiadamiały o możliwości zaktualizowania systemu do nowszej wersji, a po kilku godzinach ta nagle zniknęła.

Taki stan rzeczy utrzymuje się podobno od wczorajszego wieczoru. W ciągu tych kilkudziesięciu godzin Android 4.0 zdążył zrobić nadzieję części użytkownikom, zawieść ich (jeśli nie zdążyli wykonać aktualizacji) i znów uszczęśliwić. Niektórzy oczywiście zdążyli i już mogą korzystać z urządzenia z nowszą wersją oprogramowania.

Ważny jest fakt, że Android 4.0 dla Motoroli Xoom w Polsce już jest. Gorzej, że nie wszyscy mogą się z niego cieszyć jednocześnie. Ale trzeba spojrzeć na to optymistycznie: jeśli jeszcze nie skonsumowaliście „lodowej kanapki”, na pewno zrobicie to w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

Dajcie znać czy Wasze tablety już cieszą się z Androida Ice Cream Sandwich czy czekają na kolejne pojawienie się aktualizacji. A tymczasem z zazdrością patrzymy na amerykańskich użytkowników Motoroli Xoom (WiFi), którzy już mają możliwość obcowania z Androidem 4.1 Jelly Bean. A o tym, jak sprawuje się „żelka” na wspomnianym urządzeniu, przeczytacie w artykule: Android 4.1 Jelly Bean na tablecie Motorola Xoom.

Dzięki inspector gadget za info! ;)