Android 4.0 dla Galaxy Note w Q1 2012, dla pozostałych tabletów Samsunga nieco później - Tabletowo.pl

Android 4.0 dla Galaxy Note w Q1 2012, dla pozostałych tabletów Samsunga nieco później

Odkąd internetowy gigant Google zapowiedział najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, posiadacze urządzeń nie mogą się doczekać kiedy ich sprzęt otrzyma możliwość aktualizacji. W takiej sytuacji są także właściciele tabletów Samsunga, którzy z niecierpliwością czekają na Androida Ice Cream Sandwich. Dla nich wszystkich mamy dobrą wiadomość. Samsung poinformował, że Android 4.0 będzie udostępniany począwszy od pierwszego kwartału 2012 roku – na wybrane urządzenia.

Wśród urządzeń, które znalazły się w gronie modeli, które otrzymają najnowszą wersję Androida, znalazły się następujące tablety Samsunga: Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 7.0 Plus oraz Galaxy Note. Dodatkowo producent podał, że najnowszą wersję systemu Google otrzymają smartfony: Galaxy S2, Galaxy S2 LTE oraz Galaxy R.

Które urządzenia otrzymają możliwość aktualizacji Androida do Ice Cream Sandwich – już wiemy. Teraz najważniejsze – kiedy to się stanie? Samsung poinformował, że Galaxy Note i Galaxy S2 otrzymają Androida 4.0 w pierwszym kwartale 2012 roku, natomiast pozostałe wymienione modele wkrótce potem (czyli prawdopodobnie kwartał później). Konkretne daty mają być podawane na bieżąco.

Czekamy z niecierpliwością, bowiem odkąd firma Google udostępniła kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich, na XDA trwają intensywne prace nad przeportowaniem go na wszystkie tablety Samsunga – łącznie z pierwszym – Galaxy Tab (7″). Ale zawsze to lepiej posiadać system zaktualizowany z oficjalnego źródła (w przypadku wspomnianego modelu niestety nie będzie to możliwe).

Dzięki wszystkim za podesłany link! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona