Android 4.0 alpha dla Notion Ink Adam już jest. Adam 2 nadchodzi?

tablet notion ink adam

Firma Notion Ink, mimo tego, że siedzibę ma w Indiach, pokazała, że jeśli się chce czegoś dokonać, to nieistotne jest pochodzenie. Swego czasu jej tablet, Adam, był jednym z najbardziej wyczekiwanych na rynku. Niestety, przez dość nieudolną i trwającą zbyt długo dystrybucję większość zainteresowanych, potencjalnych klientów zdecydowała się kupić któryś z innych modeli. Niemniej, na świecie jest sporo posiadaczy Notion Ink Adam (w Polsce też – wszystkich pozdrawiamy ;)), którzy z niecierpliwością wyczekują możliwości aktualizacji Androida do wersji Ice Cream Sandwich. O tym, że takowa jest przygotowywana, wiemy nie od dziś, jednak dopiero teraz Rohan Shravan podzielił się większą liczbą informacji na jej temat i udostępnił wersję alpha Androida 4.0.

Z racji tego, że jest to wersja rozwojowa, nie wszystko działa tak, jak należy. Ale zanim, warto wspomnieć z czym nie ma żadnych problemów: WiFi, Bluetooth, GPS, dźwięk, HDMI, czytnik SD. Dłuższą chwilę przyjrzenia się i dopracowania wymaga działanie aparatu czy portu USB. Jeśli jednak ktoś jest na tyle odważny i nie jest mu straszny fakt, iż jest to wersja alpha, może ją już pobrać – tutaj.

Ale to nie jest jedyna informacja, którą podzielił się CEO Notion Ink. Rohan Shravan, znany z tego, że długo za język go nie trzeba ciągnąć, by zdradził jakieś ciekawe wieści dotyczące najbliższej przyszłości firmy pochwalił się, że niebawem możemy się spodziewać nowego sprzętu NI. W przyszłym tygodniu mamy poznać pierwsze szczegóły dotyczące „urządzenia kolejnej generacji” – czyżby była mowa o Notion Ink Adam 2, nad którym prace już rzekomo trwają od dłuższego czasu? Czekamy z niecierpliwością na więcej informacji – tym bardziej, że jego premiera miała mieć miejsce na CES 2012… Może w takim razie poznamy go na MWC 2012?

_______

Bierzemy udział w konkursie Blog Roku 2011 – zagłosuj! -> więcej info

źródło