OnePlus Nord dostaje aktualizację do Androida 11

OnePlus długo zwlekał z ponownym wejściem w segment smartfonów ze średniej półki, aż zaprezentował model Nord. Na smartfon ten można pobierać już aktualizację przynoszącą nową wersję systemu – Android 11.

Android 11 dla OnePlus Nord

OnePlus Nord debiutował z Androidem 10 oraz nakładką OxygenOS na pokładzie. Samo oprogramowanie sprawiało w tym smartfonie bardzo dobre wrażenie, co zresztą nie omieszkała podkreślić Kasia w swojej recenzji. Teraz producent postarał się o zaktualizowanie swojego smartfona do nowej wersji systemu.

Na liście zmian, które wprowadza aktualizacja, możemy znaleźć wzmianki na temat nowego wyglądu interfejsu, ulepszeń trybu ciemnego czy optymalizacji działania systemu przy jednoczesnym lepszym wsparciu dla aplikacji zewnętrznych deweloperów. Paczka z danymi do pobrania to solidne 2700 MB, więc najlepszą opcją byłoby zassanie jej przez sieć Wi-Fi.

Jak wygląda Android 11 na Nordzie?

Dzięki uprzejmości jednego z naszych Czytelników, możemy podejrzeć, jak prezentuje się OxygenOS oparty na systemie Android 11. Pierwsze wrażenia są podobno bardzo pozytywne. Niektóre elementy interfejsu uległy powiększeniu, przez co wydają się być wyraźniejsze.

Choć całość jest dość minimalistyczna, gdzieniegdzie można dostrzec czerwone akcenty stylistyczne, nawiązujące do klasycznego, czerwonego logo OnePlusa. Dobrze to wygląda.

Fizyczny przełącznik zyskał zaktualizowane opisy, pojawiające się podczas jego pierwszego uruchomienia. Ekran blokady jest bardzo prosty – wyświetla datę oraz godzinę, belki powiadomień oraz skróty do zdefiniowanych aplikacji.

Wydaje się, że wszystko działa, jak należy. To świetnie – używanie Norda będzie teraz jeszcze przyjemniejsze, przynajmniej od strony systemu. Miłego aktualizowania smartfonów!

Dzięki za info i zdjęcia, Mirek!

Aktualizacja - 11.03.2021Serwis xda-developers przekazuje, że niniejsza aktualizacja została tymczasowo wstrzymana, ponieważ wykryto w niej błędy. Producent z pewnością ją wznowi, kiedy tylko je wyeliminuje.
Aktualizacja - 15.03.2021Serwis GSMArena donosi, że aktualizacja została wznowiona.