Android TV Android 11
źródło: Android Developers Blog

Google udostępnia Androida 11 na platformę Android TV

Android 11 został udostępniony oficjalnie 8 września 2020 roku, a teraz Google oficjalnie zaanonsowało specjalne wydanie tego systemu na urządzenia z platformą Android TV.

Android 11 przyniósł ze sobą wiele ulepszeń, poprawek bezpieczeństwa i prywatności, a także nowe funkcje. Wszystkie dokładnie omówiono w ramach akcji #11WeeksofAndroid. Wkrótce z nowej wersji systemu będą mogły cieszyć się także osoby, posiadające telewizor lub inne urządzenie z Android TV. Jakie udoskonalenia dostaną do dyspozycji użytkownicy?

Android 11 na urządzenia z Android TV

Najważniejszą zmianą jest zwiększenie wydajności i responsywności samego systemu. Google twierdzi, że ulepszono zarządzanie pamięcią operacyjną, co ma dać realne korzyści nawet w przypadku urządzeń z mniejszą ilością RAM.

Drugą zmianą, na którą zwraca uwagę gigant z Mountain View, są nowe funkcje ochrony prywatności, takie jak np. jednorazowe nadawanie uprawnień dla danej aplikacji.

Android 11 na Android TV
Android 11 pojawił się na telewizorach z Android TV (fot. Google)

Wersja systemu, przygotowana specjalnie dla telewizorów i innych urządzeń z Android TV, otrzymała funkcję Auto Low Latency Mode, która pozwoli na dekodowanie mediów z niskim opóźnieniem. Dodatkowo zaimplementowano też nową wersję Tuner Framework ze zaktualizowanym Media CAS.

Google nie zapomniało także o graczach. Android 11 dodaje obsługę kontrolerów gier innych firm, w tym Nintendo Switch Pro i Steam. Ponadto dodano również cichy tryb aktualizacji, więc nie będą one przeszkadzały w trakcie rozgrywki.

Nie zapomniano także o deweloperach aplikacji – przygotowano dla nich specjalne narzędzia, takie jak np. tryb testowy, który ma wspomóc przy rozwijaniu ich produktów.

W ciągu najbliższych miesięcy deweloperzy powinni dostosować swoje aplikacje do uwarunkowań i funkcjonalności nowego systemu, aby użytkownicy mogli w pełni cieszyć się rozrywką na swoich telewizorach. Google informuje, że producenci powinni udostępnić aktualizację dla swoich urządzeń w ciągu najbliższych miesięcy.

Polecamy również: