Amerykanie wybrali swój ulubiony smartfon i nie jest to iPhone | Tabletowo.pl

Amerykanie wybrali swój ulubiony smartfon i nie jest to iPhone

Dołącz do dyskusji 0

W Stanach Zjednoczonych nieustająco trwa walka pomiędzy Apple i Samsungiem. Temu ostatniemu czasami udaje się „podkopać” pozycję koncernu z Cupertino. Jeden z sukcesów odniósł w marcu, kiedy to wyprzedził swojego największego rywala pod względem udziałów w amerykańskim rynku. Teraz Koreańczycy znów mają powody do dumy, ponieważ to właśnie ich urządzenie zostało wybrane ulubionym smartfonem Amerykanów.

W badaniu, przeprowadzonym przez The American Customer Satisfaction Index (ACSI), Samsung Galaxy Note 5 został nagrodzony tytułem ulubionego smartfona Amerykanów. Urządzenie uzyskało 86 na 100 punktów, pokonując tylko o jeden punkt iPhone’a 6S Plus (85/100). Co ciekawe, na trzecim miejscu ponownie znalazły się propozycje Koreańczyków. Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 4 zdobyły, ex aequo, 84 punkty. Za nimi znów ulokował się iPhone, tym razem 6S (83/100).

Choć Samsung w powyższym rankingu wygrał, to w kolejnym, gdzie badano poziom zaufania, jakim darzeni są dani producenci, musiał już ustąpić Apple. Koncern z Cupertino uzyskał 81 na 100 punktów, więc tym razem to Kalifornijczycy wyprzedzili Koreańczyków o zaledwie jeden punkt. Ci ostatni zdobyli bowiem 80 na 100 punktów. Co ciekawe, trzecia pozycja przypadła Motoroli (77/100). Marka ma swoje korzenie właśnie w Stanach Zjednoczonych i choć przechodziła w ostatnich latach z rąk do rąk (najpierw Google, potem Lenovo), to wciąż cieszy się sporym zaufaniem wśród klientów.

Źródło: ACSI przez SamMobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona