AMD Mullins kolejną platformą dla tabletów do gier (wideo) | Tabletowo.pl

AMD Mullins kolejną platformą dla tabletów do gier (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

quanta_tablet_amd_mullins_2

Kilka dni temu pokazywaliśmy Wam, jak prezentują się gry na prototypowym tablecie z procesorem Qualcomm Snapdragon 805 i GPU Adreno 420. Mimo że jednostka wyprodukowana przez lidera wśród producentów układów ARM jest bardzo wydajna, to nie ona jedyna będzie walczyła o kieszenie graczy. Swoją propozycję ma także AMD, które przygotowało procesory X86 specjalnie z myślą o graniu na tabletach. Mowa o serii AMD Mullins.

Procesory AMD Mullins to następcy słabo przyjętej przez rynek linii Temash. SoC składa się z rdzeni Puma, wyprodukowanych w procesie technologicznym 28 nm oraz procesora graficznego wykorzystującego architekturę Graphics Core Next. W porównaniu do procesorów Temash, Mullins ma być wydajniejszy o około 35% w zakresie CPU oraz 22% jeśli chodzi o GPU. Oczywiście oprócz tego nowe procesory mają być bardzo energooszczędne i ciche – będą mogły pracować bez aktywnego chłodzenia. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Na powyższym wideo możemy zaobserwować prototypowe, testowe modele tabletów wykorzystujących procesory AMD Mullins. Jak widzimy, układ bez problemu poradził sobie z chociażby Pro Evolution Soccer 2013, jednak akurat ta gra nie ma zbyt dużych wymagań sprzętowych.

Jak myślicie: czy procesory X86 oraz Windows 8 to właściwa droga dla mobilnych graczy?

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona