Ważne
Wiko VIEW

Adreno 420 ze Snapdragona 805: zobacz wydajność graficzną nowego GPU Qualcomma

Jeszcze kilka dni temu pokazywałem Wam port silnika Unreal Engine 4, który udało się pomyślnie sfinalizować Mozilli i zaimplementować do swojej przeglądarki. W komentarzach wynikła wówczas ciekawa dyskusja, bowiem kilka osób spierało się, czy mobilne procesory ARM są w stanie „pociągnąć” tak obciążającą podzespoły grafikę. Okazuje się, że najmocniejsze układy nie powinny mieć z tym problemu, o czym można przekonać się, oglądając możliwości układu Adreno 420, zastosowanego w Snapdragonie 805 (który może trafić do Nexusa 8).

Na konferencji Game Developers Conference w San Francisco na jednym z prototypowych, stworzonych dla testów tabletów z procesorem Snapdragon 805 i GPU Adreno 420 można było ujrzeć jaki postęp zrobiły mobilne układy graficzne i obliczeniowe na przestrzeni ostatnich lat. Dla fanów pełnoprawnych gier jest to nie lada gratka, bowiem wydaje się że grafika nowej generacji w tabletach to tylko kwestia czasu.

Nowe GPU Adreno 420 ma być ponad 40% bardziej wydajne od starszego Adreno 330, przynosząc wsparcie dla standardów takich jak m.in. klasy D3D-11 oraz OpenCL 1.2 API. Bardzo dobrze ma działać teselacja, która w znaczącym stopniu ma ulepszyć grafikę i szczegóły w grach 3D, Urządzenia ze Snapdragonem 805 bez trudu obsłużą ekrany Ultra HD, złącza miniHDMI 1.4 i 2.0, a także streaming wideo w jakości 4K. Co ciekawe, Adreno 420 wspiera zarówno silnik Unity, jak i Unreal Engine 4.

Na filmach sporządzonych na konferencji można wszystko zobaczyć na własne oczy. Trzeba przyznać, że postęp w grafice mobilnej jest bardzo duży. Zresztą, sami zobaczcie i oceńcie.

[źródło]

Komentarze

 • Johnnyjonjc

  Niestety w praktyce to wygląda z reguły już mniej atrakcyjnie. Założe się, że za 2 lata grafika w grach mobilnych i tak nie będzie taka jak na powyższym filmiku, a snapdragon 805 z andreno 420 będzie już mulić podczas grania.

  • Aby była taka grafika to trzeba wcześniej zatrudnic sztaby grafików do jej namalowania.

 • Johnnyjonjc

  Dla przykładu film, który przedstawiał teoretyczne możliwośći snapdragona s4: http://www.youtube.com/watch?v=-WWG7MCQUhE
  A jest kilka tytułów o sporo gorszej grafice, niż na filmiku, a jednak s4 już nie wyrabia przy nich. Nie wiem jak Oni to robią, ale pewnie jest to, że taktowania zegarów są sporo zawyżone, niż w finalnym produkcie :)

  • Lawstorant

   Optymalizacja

   I tyle w tym temacie

 • Jacek.P

  To jak to możliwe, że u mnie na Exynos 4 Quad(4412) wszystkie gry płynnie chodzą?

  • Diabeł

   Jacek.P to Ty z drift city?

   • Jacek.P

    ?

    • Diabeł

     Jacek 383 to nie Ty?

     • Jacek

      Nie;-)

    • Diabeł

     Okey dzięki i sorry,pomyliłem Ciebie z kimś?

  • aaa

   Unreal Engine demo też płynie chodzi na nim, ale chyba wersji 3. To z namiotami, zamkiem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona