AMD Desna – wszechstronny i potężny układ dedykowany tabletom

Wojna na specyfikacje trwa nie tylko pomiędzy producentami tabletów, ale także ich podzespołów. Nasze przewidywania, że prędzej czy później AMD zaprezentuje oficjalnego i ostatecznego przeciwnika najnowszej linii mobilnych układów Intela, Oak Trail, okazały się słuszne.

Desna, bo pod taką nazwą będą znane nowe układy AMD Z-Series, została stworzona specjalnie na potrzeby tabletów. Zapewnia wyjątkową wydajność i osiągi, a lista jej możliwości jest długa. Znajdują się na niej między innymi takie funkcje, jak wsparcie graficzne dla Flash 10.2, sterowników DirectX 11 oraz przeglądarek Internet Explorer 9 z obsługą standardu HTML5.

Również gracze nie będą zawiedzeni. Dzięki wcześniej wspomnianej obsłudze DirectX 11 oraz wsparciu dla zewnętrznych monitorów, gry, które teraz wyglądają wspaniale, już wkrótce nam zbrzydną, a ich miejsce zajmą lepsze, piękniejsze i bardziej dopracowane tytuły.

Niestety, AMD nie podzielił się informacją, kiedy możemy spodziewać się pierwszych modeli wyposażonych w układ z serii Z. Jednak biorąc pod uwagę ambitne plany Intela, możemy założyć, że AMD będzie chciał dotrzymać kroku konkurentowi i wprowadzić na rynek jak najwięcej tabletów w jak najkrótszym czasie.

Rozwój tabletów nabiera tempa, niedługo dojdzie do tego, że urządzenia te całkowicie zastąpią nam nie tylko komputery stacjonarne, ale i laptopy… Też tak myślicie?

źródło