Amazon wprowadzi trzy tablety jeszcze w tym roku? - Tabletowo.pl

Amazon wprowadzi trzy tablety jeszcze w tym roku?

Tabletowo.pl Amazon wprowadzi trzy tablety jeszcze w tym roku? Nowości Plotki / Przecieki

Oh, Amazon. Zasmakował ci kawałek tortu, który odgryzłeś wprowadzając na rynek tablet Kindle Fire? Oczywiście, że tak. Nic więc dziwnego, że chcesz następny. I kolejny. I jeszcze jeden. Żywisz nadzieję, że wydając trzy urządzenia w 2012 roku zyskasz szansę przygotowywania tortu liderów? Cóż… nie mylisz się.

Premiera Amazon Kindle Fire była spektakularnym wydarzeniem i wywołała spore zamieszanie. Tablet znalazł miejsce w sercach i plecakach wielu klientów, którzy cenią go za niewielkie gabaryty i atrakcyjną cenę. Jak wynika z raportu przygotowanego przez tajwański serwis Taiwan Economic News, Amazon w 2012 roku wprowadzi trzy nowe urządzenia, które uzupełnią serię Kindle Fire. Dwa z nich będą miały 7-calowe ekrany o rozdzielczościach, odpowiednio: 1024 x 600 i 1280 x 800 pikseli, podczas gdy trzeci, 8-calowy, zostanie wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Istnienie tego ostatniego wciąż pozostaje w sferze spekulacji oraz życzeń, albowiem pojawienie się takiego urządzenia opatrzonego metką z niską ceną ucieszyłoby wiele osób dotąd wstrzymujących się z zakupem wymarzonego tabletu. A gdzie model 10-calowy? O nim słuch zaginął…

Kindle Fire powoli (lecz sukcesywnie) zdobywa popularność na rynku. Pod koniec swojego debiutanckiego kwartału, udział urządzenia wyniósł aż 14%. Gwoli przypomnienia, Amazon Kindle Fire to tablet wyposażony w 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej RAM, specjalnie przygotowany system operacyjny Google Android, 8GB pamięci wewnętrznej oraz bardzo atrakcyjną cenę wynoszącą 199 dolarów.

via Boy Genius Report

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona