Wojna o termostaty. Amazon boi się Google, więc nie będzie już sprzedawał urządzeń Nest w swoim sklepie

Stosunki między Amazonem i Google potrafią być napięte. Firmy te konkurują ze sobą na płaszczyźnie asystentów głosowych oraz technologii Smart Home, co widać po decyzjach podejmowanych przez gigantów. Nest, należące do Google, nie będzie już mile widziane w sklepie Amazonu. Technicznie rzecz biorąc: nie będzie widziane już w ogóle.

Jeff Bezos najwyraźniej chce utrudnić ludziom zakup urządzeń, które wpasowują się w ekosystem Google’a. Choć Amazon najwyraźniej odpuścił sobie walkę na polu smartfonów, po klęsce Fire Phone, to jest najważniejszym graczem w dziedzinie inteligentnych głośników. Echo i Echo Dot są chyba najpopularniejszymi urządzeniami w swej kategorii. Oczywistym konkurentem jest tutaj Google z głośnikiem Google Home oraz, należący do giganta z Mouintain View, Nest – producent automatyki domowej, między innymi inteligentnych termostatów.

Reklama

Urządzenia Nest nadal są dostępne w Amazonie, jednak nowości nie będą się tam pojawiać, a obecne zapasy magazynowe nie będą uzupełniane. Oznacza to, że chcąc nabyć sprzęt tego producenta, klienci będą musieli udać się do innych sklepów.

Zeszłoroczny model Amazon Echo

Trudno powiedzieć, co z innymi urządzeniami Smart Home – przecież w Amazonie jest na pęczki firm, które sprzedają tego typu elektronikę. Czy Bezos będzie chciał wykosić całą konkurencję za jednym zamachem? Mało prawdopodobne. W tym momencie największym zagrożeniem dla Amazonu jest właśnie Google, a nie pomniejsi producenci, którzy i tak często korzystają z Alexy jako głównego asystenta głosowego.

To nie pierwsze, i pewnie nie ostatnie produkty Google, które znikną z oferty Amazonu. Na przykład Google Home nigdy tam się nie pojawił, podobnie jak Pixel 2. Największy sklep internetowy na świecie ma o co walczyć – właściciele inteligentnych domów jeszcze nie opowiedzieli się ostatecznie, którego dostawcę smartrozwiązań wolą: Google czy Amazon. I dopóki ta kwestia pozostaje otwarta, dopóty Jeff Bezos będzie walczył o swoje.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/27/amazon-wkrotce-najbardziej-wartosciowa-firma-na-swiecie/

źródło: AndroidAuthority