Amazon szykuje 7-calowy tablet Kindle Fire HD za 99 dolarów? (aktualizacja) - Tabletowo.pl

Amazon szykuje 7-calowy tablet Kindle Fire HD za 99 dolarów? (aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Amazon szykuje 7-calowy tablet Kindle Fire HD za 99 dolarów? (aktualizacja) Nowości Plotki / Przecieki

O tablecie za 99 dolarów, pochodzącym od jednego z rynkowych gigantów, spekulujemy nie od dziś. Początkowo granicę 100 dolarów miał złamać Asus, później Acer, teraz do grona tych firm dołącza Amazon. I o ile w przypadku dwóch pierwszych producentów wydanie urządzenia za 99 dolarów jest prawdopodobne (aczkolwiek w pewien sposób nieopłacalne), tak Amazon z wielu względów mógłby sobie na taki ruch pozwolić i w dodatku na tym nie stracić. Z najnowszych informacji wynika, że istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że takowe urządzenie wkrótce faktycznie zadebiutuje. A kluczem do sukcesu, czyli głównym źródłem dochodu Amazonu – co jest w przypadku tej firmy całkowicie naturalne – miałaby być sprzedaż treści.

Redaktorzy serwisu TechCrunch dotarli do nieoficjalnych wiadomości, z których wynika, że Amazon szykuje się do premiery 7-calowego tabletu Kindle Fire HD za 99 dolarów. O jego parametrach technicznych wstępnie wiemy jedynie tyle, że jego ekran miałby mieć rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, a za działanie produktu miałby odpowiadać procesor TI OMAP.

Tom Mainelli z IDC twierdzi, że pomysł wprowadzenia na rynek przez Amazon tabletu za 99 dolarów brzmi rozsądnie. Według niego Amazon może sobie pozwolić na sprzedaż urządzenia za kwotę zbliżoną do kosztów produkcji. Tym bardziej, że długofalowa wizja zarobków firmy opiera się na sprzedaży treści na produkty, a nie na samym sprzęcie. Według niego stworzenie tabletu za 99 dolarów jest możliwe – zwłaszcza na tak dużą skalę, na jaką może sobie pozwolić Amazon.

Warto przypomnieć, że aktualnie Amazon sprzedaje dwa tablety z ekranami o przekątnej 7″. Pierwsza generacja Kindle Fire kosztuje 159 dolarów, natomiast druga – Kindle Fire HD – 199 dolarów. Jedno jest pewne: niebawem (zapewne koło września) gigant internetowych zakupów odświeży swoje tabletowe portfolio. Nie wiadomo jednak premiery jakich urządzeń się doczekamy i w jakich cenach będą sprzedawane.

Aktualizacja:

Rzecznik Amazonu wypowiedział następujące słowa, jednoznacznie wskazujące na to, że powyższe informacje są wyłącznie plotkami. Ale, jak to zwykle bywa, w każdej plotce jest jakieś ziarenko prawdy – w tym przypadku może nim być fakt, że firma szykuje się do debiutu kolejnych urządzeń.

It’s not happening –we are already at the lowest price points possible for that hardware.

źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona