Amazon może sprzedać 5 milionów Kindle Fire w Q4 2011 - Tabletowo.pl

Amazon może sprzedać 5 milionów Kindle Fire w Q4 2011

Tabletowo.pl Amazon może sprzedać 5 milionów Kindle Fire w Q4 2011 Nowości

W tablecie Kindle Fire upatrywany jest główny rywal iPada. Jego kluczem do sukcesu ma być niska cena, która jest ponad dwa razy niższa od obecnego króla rynku tabletów internetowych oraz dostęp do bogatej oferty usług Amazonu. Według najnowszych analiz, firma może sprzedać w czwartym kwartale roku do 5 milionów sztuk modelu.

Analityk Rodman & Renshaw, Ashok Kumar, doszedł do wniosku, że Amazon może w czwartym kwartale bieżącego roku sprzedać więcej tabletów niż wcześniej przewidywał. Rzekomo po dużym zainteresowaniu modelem w przedsprzedaży (o czym poniżej) firma miała się zdecydować na podwyższenie zamówień urządzenia do pięciu milionów (z poprzednich czterech).

Ale nawet jakby Amazonowi udało się sprzedać pięć milionów sztuk Kindle Fire, to i tak nie będzie można mówić o fascynującym wyniku. Jest to ledwie połowa tego, co Apple sprzedaje w tym samym czasie.

Warto przypomnieć, że Kindle Fire pierwszego dnia przedsprzedaży zamówiło 95 tysięcy osób, natomiast w pierwsze pięć dni rozeszło się 250 tysięcy sztuk modelu (czyli średnio 50 tysięcy na dzień).

Sprzedaż Amazon Kindle Fire ruszy na dobre 15 listopada. Cena tabletu, jak zapewne pamiętacie, to 199 dolarów. Przedsprzedaż trwa na stronie Amazon.

Parametry techniczne modelu możecie przypomnieć sobie w tym wpisie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona