Amazon Kindle Fire w UK w styczniu, nieoficjalny port AICS już jest

android 4.0 ics kindle fire

Reklama

Pod koniec pierwszej połowy listopada do sprzedaży w Stanach (i tylko tam) trafił pierwszy tablet AmazonuKindle Fire. Dotychczas, żeby mieszkańcy pozostałych krajów mogli wejść w jego posiadanie musieli kombinować, kupować za nieatrakcyjną cenę na aukcjach internetowych czy wykorzystywać znajomych mieszkających w USA. Wkrótce jednak może nadejść temu kres. Okazuje się bowiem, że – według najnowszych spekulacji, do których dotarł serwis KnowYourMobilenajprawdopodobniej w styczniu Kindle Fire trafi do sprzedaży także w brytyjskim Amazonie. To z kolei oznacza, że nie będzie już wyłączności jedynie na Stany i będzie go można zamawiać – także do Polski.

Ale to nie ostatnia na dziś informacja dotycząca tabletu Amazonu. Kolejna jest taka, iż jeden z deweloperów z XDA, g1011999, rozpoczął portowanie Androida Ice Cream Sandwich na Kindle Fire i już są tego pierwsze efekty. Co prawda jest to dopiero wczesna faza prac i sporo funkcji nie działa (jak np. WiFi czy akcelerometr), tak można mieć spore nadzieje, że już niebawem wszystko będzie pracowało jak należy (jak choćby obecnie działający ekran dotykowy). Tym samym z urządzenia pracującego w oparciu o starszą wersję Androida z nakładką Amazonu robi się ciekawy tablet z Androidem Ice Cream Sandwich

Nie wiem jak Wy, ale ja z niecierpliwością czekam na większego brata Kindle Fire, który może się okazać jeszcze ciekawszą propozycją Amazonu, a także na wejście giganta na polski rynek, co ma rzekomo nastąpić w pierwszych miesiącach 2012 roku.

źródło, źródło