Amazfit GTS 2 mini smartwatch
Amazfit GTS 2 mini (źródło: Amazfit)

Świetne smartwatche Amazfit GTS 2e i GTR 2e będą dostępne na całym świecie, już nie tylko w Chinach. Za ile?

Huami podczas targów CES 2021 zapowiedziało rozszerzenie dostępności zaprezentowanych miesiąc temu smartwatchy GTR 2e oraz GTS 2e na cały świat. Jest to świetna wiadomość dla fanów inteligentnych zegarków, zważywszy na dobrą specyfikację i niską cenę tych dwóch modeli.

Reklama

Tak wiele za tak niewiele

Dla przypomnienia, GTR 2e ma okrągły ekran AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 454×454 piksele, jest wodoszczelny do 50 metrów oraz oferuje monitorowanie pulsu i saturacji. Dzięki specjalnym czujnikom jest on w stanie także wykryć problemy z sercem, takie jak arytmia czy migotanie przedsionków. Zegarek może również śledzić sen użytkownika, poziom stresu oraz, oczywiście, aktywność. Do wyboru jest tu aż 90 trybów sportowych!

Amazfit GTR 2e smartwatch
Amazfit GTR 2e (źródło: Amazfit)

W środku znalazł się także moduł NFC, lecz w Polsce nim niestety nie zapłacimy. Jest on wykorzystywany jedynie w transporcie publicznym w Chinach.

Całość zasila bateria o pojemności 471 mAh, która po pełnym naładowaniu (trwającym około 2,5 godziny) wystarcza nawet na 24 dni użytkowania.

Amazfit GTR 2e kontra GTS 2e

Pomiędzy modelami GTR 2e i GTS 2e jest stosunkowo niewiele różnic, a największymi z nich są bateria oraz wyświetlacz. Ten drugi oferuje bowiem ekran w kształcie zaokrąglonego prostokąta o przekątnej 1,65 cala, a także znacznie mniejszy akumulator (246 mAh), który wystarcza na 14 dni użytkowania. Zegarek nie jest też wodoszczelny i nie wykrywa arytmii, w przeciwieństwie do modelu GTR 2e.

Amazfit GTS 2e smartwatch
Amazfit GTS 2e (źródło: Amazfit)

Zarówno GTR 2e, jak i GTS 2e oferują przyzwoity zestaw funkcji. Nie można również narzekać na ich wygląd, choć trzeba przyznać, że pierwszy z nich przypomina zegarki z serii Galaxy Watch, zaś drugi budzi skojarzenia z Apple Watch.

Obydwa smartwatche mają stanowić tańszą alternatywę dla GTR 2 i GTS 2. Te ostatnie są dostępne od pewnego czasu w Polsce w cenie ok 769 złotych. GTR 2e oraz GTS 2e będzie można kupić za 139 dolarów amerykańskich lub 119 funtów brytyjskich, co sugeruje, że nad Wisłą oba zegarki zadebiutują w cenie około 600-650 złotych.