Amazfit Bip S. Źródło: en.amazfit.com

Amazfit Bip S – może takiego smartwatcha szukacie?

Jak to u chińskich producentów sprzętu elektronicznego bywa, czasem trudno wychwycić różnice w przedstawianych przez nich produktach. Jesteście fanami Amazfita? Świetnie, w portfolio producenta pojawił się kolejny inteligentny zegarek. Co oferuje i za jaką cenę?

Amazfit Bip S – bo tak brzmi nazwa świeżo zaprezentowanego na targach CES 2020 zegarka, to kwadratowa, nawiązująca do poprzednich projektów serii Bip bryła z dotykowym ekranem LCD o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176 na 176 pikseli. Rozmiary całej tarczy to 42 x 35,3 x 11,4 mm, a waga urządzenia wynosi zaledwie 19 gramów (razem z silikonowym paskiem 31 gramów).

Reklama
Źródło: en.amazfit.com

Według obietnic producenta bateria o pojemności 190 mAh pozwoli na czterdziestodniową pracę z dala od gniazdka, to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich narzekających na krótki czas pracy dostępnych na rynku smartwatchy. Zegarek oferuje funkcję always-on-display pozwalającą na stały wgląd w najważniejsze dla nas informacje.

Nowy Amazfit jest również wodoodporny – bez obawy można zanurzyć go na głębokość do 50 metrów na nie dłużej niż dziesięć minut (5 ATM). Ekran jest w stanie automatycznie dostosować się do jasności otoczenia oraz ma zapewniać wysoką czytelność w świetle słonecznym. Zegarek ma także czujnik pola magnetycznego oraz optyczny pulsometr.

Źródło: en.amazfit.com

Za określenie położenia urządzenia odpowiada wbudowany GPS – stałe jego używanie może jednak skrócić czas działania zegarka aż o połowę. Smartwatch oferuje także podstawowe funkcje zdrowotne – jak monitorowanie zdrowia, parametrów snu czy autorski system Huami-PAI, odpowiedzialny za analizę rytmu serca z uwzględnieniem wszystkich wpływających na jego pracę czynników.

Jeśli planujecie zakup smartwatcha z myślą o zabieraniu go na trening, dobrze trafiliście – nowy Amazfit oferuje 10 trybów monitorowania aktywności fizycznej – dostosowanych do wykonywanych przez Was ćwiczeń.

Źródło: en.amazfit.com

Warto wspomnieć także o możliwości sterowania muzyką (nie ma jednak możliwości jej pobierania) oraz obsłudze powiadomień, odczytywania wiadomości i alertów o nadchodzących połączeniach. Smartwatch nie ma jednak głośnika ani mikrofonu – by poprowadzić rozmowę należy sięgnąć po sparowany z zegarkiem smartfon.

Zegarek oferuje wszystkie podstawowe funkcje, jakich spodziewać się można w budżetowym sprzęcie tego typu, a nawet trochę więcej. Zapomnieć można tutaj niestety o płatnościach z użyciem NFC czy obsłudze kart eSIM.

Amazfit GTR Lite – nowy smartwatch w świetnej cenie i z długim czasem pracy

Nowy Amazfit dostępny jest w czterech kolorach – czarnym, białym, różowym i pomarańczowo-granatowym, a kolor dołączonego do zestawu paska jest dopasowany do wybranej przez nas wersji.

Cena zegarka to 69,90 dolarów. czyli około 270 złotych. Czy to dobra oferta? Oceńcie sami.