Amazfit Bip S - może takiego smartwatcha szukacie? | Tabletowo.pl

Amazfit Bip S – może takiego smartwatcha szukacie?

Dołącz do dyskusji 0

Jak to u chińskich producentów sprzętu elektronicznego bywa, czasem trudno wychwycić różnice w przedstawianych przez nich produktach. Jesteście fanami Amazfita? Świetnie, w portfolio producenta pojawił się kolejny inteligentny zegarek. Co oferuje i za jaką cenę?

Amazfit Bip S – bo tak brzmi nazwa świeżo zaprezentowanego na targach CES 2020 zegarka, to kwadratowa, nawiązująca do poprzednich projektów serii Bip bryła z dotykowym ekranem LCD o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176 na 176 pikseli. Rozmiary całej tarczy to 42 x 35,3 x 11,4 mm, a waga urządzenia wynosi zaledwie 19 gramów (razem z silikonowym paskiem 31 gramów).

Źródło: en.amazfit.com

Według obietnic producenta bateria o pojemności 190 mAh pozwoli na czterdziestodniową pracę z dala od gniazdka, to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich narzekających na krótki czas pracy dostępnych na rynku smartwatchy. Zegarek oferuje funkcję always-on-display pozwalającą na stały wgląd w najważniejsze dla nas informacje.

Nowy Amazfit jest również wodoodporny – bez obawy można zanurzyć go na głębokość do 50 metrów na nie dłużej niż dziesięć minut (5 ATM). Ekran jest w stanie automatycznie dostosować się do jasności otoczenia oraz ma zapewniać wysoką czytelność w świetle słonecznym. Zegarek ma także czujnik pola magnetycznego oraz optyczny pulsometr.

Źródło: en.amazfit.com

Za określenie położenia urządzenia odpowiada wbudowany GPS – stałe jego używanie może jednak skrócić czas działania zegarka aż o połowę. Smartwatch oferuje także podstawowe funkcje zdrowotne – jak monitorowanie zdrowia, parametrów snu czy autorski system Huami-PAI, odpowiedzialny za analizę rytmu serca z uwzględnieniem wszystkich wpływających na jego pracę czynników.

Jeśli planujecie zakup smartwatcha z myślą o zabieraniu go na trening, dobrze trafiliście – nowy Amazfit oferuje 10 trybów monitorowania aktywności fizycznej – dostosowanych do wykonywanych przez Was ćwiczeń.

Źródło: en.amazfit.com

Warto wspomnieć także o możliwości sterowania muzyką (nie ma jednak możliwości jej pobierania) oraz obsłudze powiadomień, odczytywania wiadomości i alertów o nadchodzących połączeniach. Smartwatch nie ma jednak głośnika ani mikrofonu – by poprowadzić rozmowę należy sięgnąć po sparowany z zegarkiem smartfon.

Zegarek oferuje wszystkie podstawowe funkcje, jakich spodziewać się można w budżetowym sprzęcie tego typu, a nawet trochę więcej. Zapomnieć można tutaj niestety o płatnościach z użyciem NFC czy obsłudze kart eSIM.

Amazfit GTR Lite – nowy smartwatch w świetnej cenie i z długim czasem pracy

Nowy Amazfit dostępny jest w czterech kolorach – czarnym, białym, różowym i pomarańczowo-granatowym, a kolor dołączonego do zestawu paska jest dopasowany do wybranej przez nas wersji.

Cena zegarka to 69,90 dolarów. czyli około 270 złotych. Czy to dobra oferta? Oceńcie sami.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona