Amazfit Bip S. Źródło: en.amazfit.com

Amazfit Bip S – może takiego smartwatcha szukacie?

Jak to u chińskich producentów sprzętu elektronicznego bywa, czasem trudno wychwycić różnice w przedstawianych przez nich produktach. Jesteście fanami Amazfita? Świetnie, w portfolio producenta pojawił się kolejny inteligentny zegarek. Co oferuje i za jaką cenę?

Reklama

Amazfit Bip S – bo tak brzmi nazwa świeżo zaprezentowanego na targach CES 2020 zegarka, to kwadratowa, nawiązująca do poprzednich projektów serii Bip bryła z dotykowym ekranem LCD o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176 na 176 pikseli. Rozmiary całej tarczy to 42 x 35,3 x 11,4 mm, a waga urządzenia wynosi zaledwie 19 gramów (razem z silikonowym paskiem 31 gramów).

Źródło: en.amazfit.com

Według obietnic producenta bateria o pojemności 190 mAh pozwoli na czterdziestodniową pracę z dala od gniazdka, to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich narzekających na krótki czas pracy dostępnych na rynku smartwatchy. Zegarek oferuje funkcję always-on-display pozwalającą na stały wgląd w najważniejsze dla nas informacje.

Reklama

Nowy Amazfit jest również wodoodporny – bez obawy można zanurzyć go na głębokość do 50 metrów na nie dłużej niż dziesięć minut (5 ATM). Ekran jest w stanie automatycznie dostosować się do jasności otoczenia oraz ma zapewniać wysoką czytelność w świetle słonecznym. Zegarek ma także czujnik pola magnetycznego oraz optyczny pulsometr.

Źródło: en.amazfit.com

Za określenie położenia urządzenia odpowiada wbudowany GPS – stałe jego używanie może jednak skrócić czas działania zegarka aż o połowę. Smartwatch oferuje także podstawowe funkcje zdrowotne – jak monitorowanie zdrowia, parametrów snu czy autorski system Huami-PAI, odpowiedzialny za analizę rytmu serca z uwzględnieniem wszystkich wpływających na jego pracę czynników.

Jeśli planujecie zakup smartwatcha z myślą o zabieraniu go na trening, dobrze trafiliście – nowy Amazfit oferuje 10 trybów monitorowania aktywności fizycznej – dostosowanych do wykonywanych przez Was ćwiczeń.

Źródło: en.amazfit.com

Warto wspomnieć także o możliwości sterowania muzyką (nie ma jednak możliwości jej pobierania) oraz obsłudze powiadomień, odczytywania wiadomości i alertów o nadchodzących połączeniach. Smartwatch nie ma jednak głośnika ani mikrofonu – by poprowadzić rozmowę należy sięgnąć po sparowany z zegarkiem smartfon.

Zegarek oferuje wszystkie podstawowe funkcje, jakich spodziewać się można w budżetowym sprzęcie tego typu, a nawet trochę więcej. Zapomnieć można tutaj niestety o płatnościach z użyciem NFC czy obsłudze kart eSIM.

Amazfit GTR Lite – nowy smartwatch w świetnej cenie i z długim czasem pracy

Nowy Amazfit dostępny jest w czterech kolorach – czarnym, białym, różowym i pomarańczowo-granatowym, a kolor dołączonego do zestawu paska jest dopasowany do wybranej przez nas wersji.

Cena zegarka to 69,90 dolarów. czyli około 270 złotych. Czy to dobra oferta? Oceńcie sami.

 1. Mam nadzieję, że jest trochę większy od pierwowzoru, gdybym nie zobaczył BIPa na żywo w sklepie to bym zamówił w ciemno. Strasznie mały, rozmiarowo idealny na damski nadgarstek, ja czułem się jakbym miał zabawkowy dziecięcy zegarek, a szkoda bo wszystkim mi odpowiadał.

   1. Strasznie dużą to może nie, ale lubię dość duże zegarki i może to zaważyło, co śmieszniejsze, mam Mi Banda 2 i on akurat wielkościowo mi nie przeszkadza.

    1. Akurat wybór „cegieł” na rynku smartwatchy jest ogromny. W przeciwieństwie do praktycznych i lekkich urządzeń. BIP było wygodny. Lekki i cienki, więc łatwo go choćby wydobyć spod kurtki zimą, w przeciwieństwie nawet do MiBanda, który jest gruby/wysoki. Po wymianie paska, bardzo wygodne urządzenie, niestety nie nadające się nawet do amatorskich treningów i to pomimo dobrego GPS, przede wszystkim przez tragiczny czujnik tętna i bardzo słabo działający pomiar wysokości.

  1. Jak widać z opisu inny jest wyświetlacz i więcej rodzajów aktywności. Mam nadzieję że to nie jedyne różnice. BIP jest bardzo wygodny, ale i bardzo niedopracowany w wielu względach. Wyświetlacz akurat mnie pasował.

   1. Krokomierz w zwykłym BIP jest gorszy niż w Mi Band 2. Wykrywa sporo wibracji, jako kroki.
    Wyświetlacz był super, bo widać go jak zwykły zegarek.

   1. W taki sposób, że zegarek nie ma „sklepu” z aplikacjami, tarczami itp. firm trzecich. Jego wyposażenie jest naprawdę dobre, ale nie będzie można go w pełni wykorzystać. To jest oczywiście moje zdanie, gdyż wiele osób nie potrzebuje aplikacji. Jednakże takim osobom by to nie zaszkodziło, gdyż nawet jakby miał obsługę to gdy ktoś nie potrzebuje to by nie korzystał i obie strony są zadowolone.

     1. Mi brakuje czegoś pośredniego. Czegoś, co miałoby funkcje jak WearOS, ale miało także wyświetlacz Transflective(coś jak BIP, Pebble, Garminy) i działało trochę dłużej niż zegarki z WearOS.

     2. No to nie słyszałeś o Stratosie 3? Ekran refleksyjny 320×320, Android i 7 dni działania w trybie smart lub ponad 20 w trybie Ultra.

     3. A dodali do niego sklep z aplikacjami i tarczami? Miałem wcześniejszego Stratosa i choć funkcje fit oraz wykonanie były na bardzo dobrym poziomie to w kwestii smart było słabo – jedynie jakieś kombinowanie z ładowaniem aplikacji nieprzystosowanych do niego(+ parę trochę dostosowanych). Poza tym pamiętam jedną absurdalną sytuację. Uruchomiłem stoper i czekałem właśnie na coś co miało być zgrane w czasie, a ten sobie wyszedł do tarczy zegarka.

     4. A co rozumiesz pod pojęciem sklep?
      https://amazfitwatchfaces.com/pace/ to nie starczy?
      Nie można instalować nieprzystosowanych do Stratosa apk, apki muszą być skompilowane pod właściwe api. Instaluje się je normalnie jak w adroidzie – poprzez adb -install lub mając zainstalowanego w zegarku AmazModa – poprzez telefon z tą aplikacją.
      Stoper działa aż do padnięcia baterii bądź jego wyłączenia.

     5. Nie wiem, widziałem gdzieś apkę klawiatury, wiec może i jest do niej notatnik?
      Choć trzeba być niezły masochistą by na 1.3″ próbować coś notować;)))

     6. nie chodzi mi o notowanie na zegarku. Tylko na telefonie a na zegarku odczytywanie tego. Np lista zakupów. Na WearOS jest listonic, chodzisz w sklepie i zamiast z telefonem w reku to w smartwachu sobie odznaczasz to co już masz w koszyku. Świetna sprawa. No ale smartwatche z WearOS zaczynają się od tysiąca w górę :(

     7. Mi brakuje czegoś pośredniego. Czegoś, co miałoby funkcje jak WearOS, ale miało także wyświetlacz Transflective(coś jak BIP, Pebble, Garminy) i działało trochę dłużej niż zegarki z WearOS.

    1. Tarcze pewnie wchodzą ze starego BIPa, a tych są tysiące.
     Aplikacji nie ma to ten zegarek nie ma systemu operacyjnego.

     1. Z tarczami jako tako też chyba bieda bo da się tam umieszczać jakieś niestandardowe dane, czy tylko zmieniać wygląd tych samych danych?

     2. Zależy. Jest predefiniowany format wfz z którym ma się do dyspozycji pewną ilość wigdetów o określonej treści i różnym wyglądzie (ale skończony).
      Można też samodzielnie tworzyć tarcze – aplikacje wyświetlające dowolne informacje do jakich dostęp daje API zegarka bądź smartfonu – np stan baterii telefonu i budzika, wysokość, ciśnienie i jeszcze inne rzeczy pakując je w różnego rodzaju wykresy kołowe lub animacje.
      https://amazfitwatchfaces.com/pace/?apk
      Wszystko zależy od fantazji i umiejętności programisty.
      Jest też źródło Greatfit pod Android Studio do samodzielnej kompilacji i modyfikacji. Nie trzeba być programistą by wprowadzić własne modyfikacje i skompilować sobie tarczę.

      Format wfz ma swój wygodny edytor graficzny w którym można sobie poskładać tarcze.

     3. Widzę, że powoli się to rozwija, ale czy ograniczenia nie leża gdzieś pod spodem? Są jakieś tarcze gdzie można mieć godzinę wschodu i zachodu słońca, oraz pogodę z Weather Underground(mam własną stację, więc jest dokładniejsza niż wszystkie inne)?

     4. GreatFit ma widget wschody/zachody i faz księżyca. Co do stacji pogodowych to nie wiem. Tu już by trzeba programisty który by takie coś dopisał do GF

 2. Witam jakie są tam opcje treningów? Wiem że jest ich 10 ale chciałabym wiedzieć dokładnie jakie :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama