Allwinner zapowiada ośmiordzeniową jednostkę A80 Octa - Tabletowo.pl

Allwinner zapowiada ośmiordzeniową jednostkę A80 Octa

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Allwinner zapowiada ośmiordzeniową jednostkę A80 Octa Koncepcje Nowości Plotki / Przecieki

Pochodząca z Chin firma Allwinner znana jest głównie z produkcji podzespołów wykorzystywanych najczęściej w niedrogich tabletach z niższej półki. Niedawno zaprezentowała ona światu nowy, dwurdzeniowy procesor A23 cechujący się niskim zużyciem energii (przynajmniej według zapewnień producenta). Teraz postanowiła ona pójść o kilka kroków dalej, zapowiadając pierwszy w swojej historii ośmiordzeniowy procesor.

Niestety, Allwinner nie ujawnił jeszcze zbyt wielu informacji na temat swojego nowego produktu. Pewnym jest, że A80 Octa będzie oparty na architekturze big.LITTLE opracowanej przez firmę ARM. W dużym uproszczeniu polega ona na łączeniu ze sobą bardziej wymagających rdzeni o dużej mocy z słabszymi rdzeniami o niskim zużyciu energii. Dzięki temu SoC staje się bardziej elastyczny i łatwiej dopasowuje się do aktualnych potrzeb użytkownika. Z technologii tej korzystała już między innymi firma Samsung w układzie Exynos 5 Octa (5410) w którym połączono cztery rdzenie Cortex A15 (1.6-1.8 GHz) z czterema rdzeniami Cortex A7 (1.2 GHz). Chociaż Allwinner nie podał jeszcze pozostałych szczegółów technicznych dotyczących swojego nowego produktu, najprawdopodobniej nie będziemy musieli na nie długo czekać. Premiera A80 Octa ma bowiem nastąpić na koniec tego, lub początek następnego roku.

Trzeba przyznać, że Allwinner poczyna sobie coraz śmielej. Kto wie, może dzięki ich działaniom w przyszłym roku zobaczymy choć kilka tańszych tabletów które będą mogły kusić klienta nie tylko ceną ale też parametrami?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona