Allview też chce mieć flagowca z ekranem 18:9. I będzie miało - pod nazwą X4 Soul Infinity

Allview też chce mieć flagowca z ekranem 18:9. I będzie miało – pod nazwą X4 Soul Infinity

Do niedawno zdecydowana większość smartfonów miała wyświetlacz w standardowym, znanym powszechnie formacie 16:9. W tym roku tendencję tę postanowił zmienić zarówno Samsung, jak i LG, co uczynili szykując dla swoich flagowców ekrany o proporcjach 18,5:9 oraz 18:9. Do stawki planuje dołączyć kolejny przedstawiciel drugiego nurtu, jakim będzie Allview X4 Soul Infinity.

Co roku wśród smartfonów, szczególnie flagowych, pojawia się nowy trend, czego przykładem są chociażby podwójne aparaty czy wyświetlacze bezramkowe. W 2017 producenci zamieszali również w proporcjach ekranów, przy czym Samsung zdecydował się na 18,5:9, a LG uprościł nieco sprawę do 18:9 (które można przedstawić również jako 2:1).

Okazuje się jednak, że nie tylko czołowi producenci chcą mieć urządzenia z ekranem o nietypowych – póki co – proporcjach. Przecież niedawno dowiedzieliśmy o Xiaomi, które nosi się z podobnym pomysłem. Allview również chciało wypuścić flagowca z wyświetlaczem w formacie 18:9, więc po prostu… to zrobi. Co prawda na model X4 Soul Infinity będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ale firma już teraz postanowiła go zapowiedzieć.

Rumuński producent, jakim jest właśnie Allview, dąży do tego, aby jego najnowszy flagowiec uzyskał stosunek pomiędzy rozmiarem wyświetlacza, a całkowitym rozmiarem urządzenia na poziomie 80%. Dzięki temu telefon o obudowie wielkości pięciocalowca będzie mógł mieć ekran większy nawet o 15% – nietrudno zatem policzyć, że X4 Soul Infinity powinien być wyposażony w przestrzeń użytkową o przekątnej 5,7-5,8 cala.

Allview też chce mieć flagowca z ekranem 18:9. I będzie miało - pod nazwą X4 Soul Infinity
Tak wygląda prototyp nadchodzącego flagowca Allview

Niestety, nie możemy się pochwalić jakąkolwiek szerszą wiedzą na temat specyfikacji opisywanego urządzenia. Znamy jeszcze dwa, drobne szczegóły produkcyjne – Allview zamówiło już 50 tysięcy wyświetlaczy do swojego flagowca oraz zarejestrowało go w Urzędzie Własności Intelektualnej Unii Europejskiej. Producent rozesłał tylko informację prasową z zapowiedzią oraz grafiką (którą możecie obejrzeć powyżej), co niewątpliwie ma służyć podgrzaniu atmosfery oczekiwania.

Jeżeli już teraz – mimo skromnej wiedzy na temat Allview X4 Soul Pro – czujecie, że będziecie zainteresowani jego zakupem to wystarczy, że zarejestrujecie się na >tej stronie<, aby wziąć udział w promocji. Co prawda specjalne korzyści zostaną ujawnione w dniu premiery, ale być może warto zaryzykować – samo wypełnienie formularza jest darmowe.

źródło: informacja prasowa
grafika główna: Allview X4 Extreme