fot. Allview

Allview wchodzi w segment smart home i zapowiada głośnik z asystentem, który rozumie polskie komendy

Allview nie jest już tylko producentem smartfonów i tabletów. Wywodząca się z Rumunii marka zdecydowała się wejść również w segment smart home. Po inteligentnych lustrach, kamerach i czujnikach przyszedł czas na głośnik. I to nie byle jaki, bo reagujący na komendy, wydawane także w języku polskim.

Osobisty asystent od Allview, AVI, pomaga i ułatwia życie użytkownikom (tym w Polsce także) już od kilku miesięcy. Producent nieustannie go rozwija i dodaje nowe funkcjonalności. Przyszedł jednak czas, aby pójść o krok dalej. Na targach MWC 2018 w Barcelonie Allview zaprezentowało prototyp inteligentnego głośnika View Bass z wyświetlaczem. Jak możecie zobaczyć na poniższym filmie, pomocnik może sterować elementami smart home, na przykład wyłączać światło i sprzęty domowe.

To jednak naturalnie nie jedyne umiejętności AVI i głośnika. Dzięki zastosowaniu ekranu, użytkownik będzie mógł na przykład poprosić asystenta, aby odtworzył jakiś film z YouTube lub wyświetlił prognozę pogody. Oprócz tego, ma mieć możliwość zadzwonienia i wysłania wiadomości do kogoś lub stworzenia listy zakupów. I to wszystko – powtarzam – w języku polskim!

Asystent AVI znajduje się też na wybranych smartfonach Allview. Producent stworzył nawet >dedykowaną mu stronę<, na której wymienia komendy, na jakie reaguje pomocnik. Trzeba przyznać, że jest ich naprawdę cała masa. Użytkownik może za jego pośrednictwem m.in. zadzwonić lub wysyłać wiadomości do danego kontaktu, dodać post na Facebooku, przedstawić prognozę pogody, wyszukać interesujące informacje w sieci i dodać wydarzenie do kalendarza.

Więcej na temat asystenta AVI dowiecie się z podlinkowanej powyżej strony. Poniżej z kolei mała próbka tego, jak to wygląda w praktyce.

Allview AVI

Źródło: informacja prasowa, Allview