Ważne

Allview X4 Soul Infinity i X4 Soul Infinity Plus zaoferują asystenta głosowego, rozumiejącego język polski

W ostatnim czasie panuje ogromny boom na asystentów głosowych, jednak producenci niespecjalnie przejmują się tym, żeby obsługiwali oni język polski, dlatego z naszej perspektywy cały czas pozostają oni ciekawostką. Allview chce to zmienić i jako pierwsze zaoferować kompana, z którym pogadamy sobie w naszym pięknym, ojczystym języku.

Pierwszymi smartfonami, wyposażonymi w asystenta głosowego, potrafiącego komunikować się po polsku (a przy okazji także po angielsku i rumuńsku), będą modele X4 Soul Infinity i X4 Soul Infinity Plus, których premiery spodziewamy się w najbliższym czasie. Aktualnie inżynierowie finalizują ten projekt, ale jednocześnie pracują też nad drugą wersją rozwojową.

Początkowo asystent głosowy Allview będzie dostępny w fazie beta, ale producent gwarantuje, że ma zamiar stale go rozwijać i sukcesywnie oddawać użytkownikom do dyspozycji nowe możliwości. W pierwszej kolejności inżynierowie zintegrowali najbardziej potrzebne funkcje, niezbędne podczas jazdy samochodem oraz proste i szybkie komendy. Ich pełna lista zapewne zostanie udostępniona podczas oficjalnej premiery X4 Soul Infinity i X4 Soul Infinity Plus.

Trzeba przyznać, że Allview narobiło nam smaka i przynajmniej ja czekam, co zaserwuje nam niedługo producent. Obawiam się jednak, że pod względem funkcjonalności – przynajmniej na razie, w początkowym okresie – bliżej mu będzie do Google Now, które także obsługuje język polski, niż do Asystenta Google. Ale i tak lepsze to niż nic ;)

Polecamy również:

Allview zapowiada modele X4 Soul Infinity i X4 Soul Infinity Plus. To mają być bardzo inteligentne bestie

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Kuba Sojka

  Nareszcie jakiś producent tworzy własnego asystenta głosowego w języku polskim łał, i dasie zrobić żeby asystent głosowy obsługiwal język polski, urwało mordy i języki,gemby firmom Google, Samsung, Apple, Microsoft.

  • :)

   A jaki wstyd dla “polskich” producentów samrtfonów!

   • regoat

    Dokładnie , widać , że zaden nie jest zbytnio ampitny . Google , Apple wiadomo dlaczego mają wywalone

  • Gdyby Allview na swoim sprzęcie zarabiało tyle, co ww.producenci, też mieliby wywalone na Polaków. Po prostu nie mogą sobie pozwolić, na utratę tak dużego rynku zbytu – jakkolwiek śmieszne to się może wydawać :D

 • miss de la prada

  Po polsku się nie da, bo zrobiono badania oraz sondy uliczne i z nich wynika, że 100% polskiego społeczeństwa mówi biegle po angielsku.

  • Kuba Sojka

   Te do najlepiej skasować asystentuwy głosowych i tyle, bo jak ci producenci niebeda wogule robić asystenta głosowego obsługiwal język polski to są do du… Producenci, jak chce po polsku gadać z asystentem glosowym w smartfonie, domie, laptopie,Samochodzie, a jak to jesteś wy producenci i cały świat dddddoooooodddd..

   • Misielko

    dddddddddddddddddddddddd xD

 • sajrus

  Wszystko fajnie ale ta firma to jakaś porażka, podobno telefony więcej czasu leża w serwisie niż u właścicieli xD

  • ogis

   Mój kumpel przez to przechodził, nikomu nie polecam :P

  • mariusz

   No to nieźle, sam miałem kupić telefon tej firmy, ale ilość negatywnych ocen mnie skutecznie zniechęca.

   • Armik

    Mariusz, może to kwestia pecha, albo wrogiej propagandy konkurencji kolegów wyżej :D
    ja mialem 2 telefony ich i jak dla mnie jakościowo są dużo lepsze od np sony xperia ultra (też niestety mam… – przebarwienia ekranu, przegrzewanie itd uhhhh ). Nie ważne. w każdym razie oprócz trochu niedociągnięć językowych systemu (lol:D ), sprzęt dość niezawodny. więc dziwią mnie niektóre komentarze. chcoiaz mysle ze to jakis wałek, inne firmy pisza ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona