Wakacyjny Live Sale Allegro promocja upoluj bestsellery
źródło: Allegro

Allegro na Androidzie nareszcie bardziej nowoczesne. Posiadacze iPhone’ów mają to od dawna

Kto korzystał z biometrycznego potwierdzenia płatności w aplikacji Allegro ten wie, jakie to wygodne. O ile na systemie iOS można było korzystać z takiej opcji już od miesięcy, tak posiadacze smartfonów z Androidem mogli nawet nie wiedzieć, że ona istnieje.

Weryfikacja biometryczna w Allegro Pay

Jeśli nosimy w kieszeni iPhone’a, to najnowsza funkcja aplikacji Allegro nie będzie dla nas żadną sensacją. Co innego dla jej użytkowników na smartfonach z systemem Google’a. Ci dopiero odkryją, jak wygodne mogą być mobilne zakupy.

Potwierdzanie zakupów oraz weryfikowanie płatności Allegro Pay za pomocą czujnika biometrycznego udostępniona została na Androidzie. Po odpowiednim skonfigurowaniu funkcji, tylko pierwsza płatność z potwierdzeniem biometrycznym będzie dodatkowo weryfikowana za pomocą kodu z SMS-a. Później nie będzie to już konieczne. Allegro udostępnia taką funkcję zarówno w opcji Kup teraz, jak i szybkiego zakupu – Kupuję i płacę.

Wymagania sprzętowe dla weryfikacji biometrycznej Allegro

Zgodnie z informacjami z magazynu Allegro, aby skorzystać z powyższego rozwiązania, wystarczy:

  • posiadać telefon z systemem Android 11 lub wyższym oraz używać aplikacji Allegro w wersji 7.36.0 lub nowszej albo posiadać telefon z systemem iOS oraz używać aplikacji Allegro w wersji 6.16.0 lub nowszej,
  • włączyć obsługę weryfikacji biometrycznej w ustawieniach swojego urządzenia,
  • włączyć tę opcję w ustawieniach konta Allegro w aplikacji (Moje Allegro > Konto > Bezpieczeństwo).

Jak podkreślają deweloperzy, weryfikacja płatności za pomocą biometrii jest bezpieczna, ponieważ odbywa się nie w chmurze, a lokalnie na urządzeniu użytkownika. Ponadto, dane biometryczne nie są nigdzie przesyłane, a serwis nie przechowuje ich u siebie.

Z pewnością przyspieszy to mobilne zakupy. Przepisywanie kodów z SMS-ów mogło być naprawdę męczące, nawet jeśli system Android ułatwiał kopiowanie ich z aplikacji do wiadomości.

To kolejne z ułatwień, które dostępne jest w aplikacji Allegro dla użytkowników smartfonów na Androidzie. Wcześniej można było wykorzystać skanowanie odcisku palca lub rozpoznawanie twarzy w procesie logowania. Teraz doświadczenie z korzystania z apki powinno być bardziej spójne.