Allegro udostępni wkrótce nową metodę płatności | Tabletowo.pl

Allegro udostępni wkrótce nową metodę płatności

Dołącz do dyskusji 0

Allegro jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą e-commerce w Polsce. To zobowiązuje, dlatego jej właściciele stale ją udoskonalają, aby robienie zakupów za jej pośrednictwem było jeszcze łatwiejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest oferowanie wielu metod płatności – wkrótce klienci będą mogli skorzystać z kolejnej.

Zarówno w wersji przeglądarkowej Allegro, jak i w aplikacji na urządzenia mobilne za zakupy można płacić na mnóstwo różnych sposobów – każdy więc reguluje należność w taki sposób, w jaki preferuje. Właściciele platformy uznali jednak, że warto dalej rozszerzać wachlarz dostępnych metod płatności i w tym celu podjęli współpracę z marką Przelewy24.

Wkrótce klienci będą mogli dzięki temu płacić za pomocą usługi BLIK OneClick. Być może niektórzy już się z nią spotkali, ponieważ coś podobnego oferuje kilka banków, w tym PKO BP i mBank. Zasada jej działania jest bardzo prosta: podczas pierwszej transakcji użytkownik wybiera BLIK jako metodę płatności, przepisuje kod i zatwierdza ją w aplikacji mobilnej. W tym momencie system jednak zapamiętuje i dodaje do zaufanych Allegro.

Dzięki temu podczas kolejnych zakupów na tej platformie klient nie będzie już musiał znowu robić tego wszystkiego, co zwykle – wystarczy, że potwierdzi płatność w aplikacji jednym tapnięciem. Tym samym skróci się proces finalizacji transakcji. Może się wydawać, że to tylko kilka sekund oszczędności, ale jeżeli ktoś preferuje akurat tę metodę płatności (tzn. BLIK), szybko się przyzwyczai, ponieważ jest to zwyczajnie wygodne.

A Wy w jaki sposób najczęściej płacicie na Allegro? Ja na przykład preferuję PayU i Android Pay.

Polecamy również:

PKO ulepsza BLIK-a: One Click już dostępny dla klientów banku

Źródło: Przelewy24

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona