PKO ulepsza BLIK-a: One Click już dostępny dla klientów banku

Płatności w internecie stały się znacznie prostsze, odkąd możemy płacić BLIK-iem. Od dziś użytkownicy IKO mogą korzystać z metody „jednego kliknięcia” BLIK (tzw. One Click). To jedna z funkcji tego sytemu płatności stworzona po to, aby maksymalnie skrócić czas zakupów w sieci.

Z nowości mogą skorzystać użytkownicy bankowości mobilnej PKO Banku Polskiego i Inteligo. Liczba pobrań aplikacji IKO sięgnęła 1,8 mln, zakładam więc, że poniższa informacja okaże się wielu przydatna.

Po wybraniu płatności online oznaczonej logo BLIK w trakcie realizacji pierwszej transakcji użytkownik zalogowany do aplikacji mobilnej dostaje zaproszenie do zapamiętania danego sklepu. Jeśli sklep zostanie dodany do zaufanych, przy kolejnej transakcji wystarczy już tylko wybrać typ płatności BLIK i zatwierdzić ją na swoim telefonie w IKO PIN-em do aplikacji. Tylko tyle i aż tyle.

61 procent wszystkich transakcji BLIK-iem w drugim kwartale 2017 roku stanowiły płatności za zakupy w internecie. “W 2017 roku użytkownicy IKO płacili BLIKIEM w internecie 6 razy częściej niż rok wcześniej” – mówi Piotr Helbich, dyrektor Biura Kart i Płatności w PKO Banku Polskim.

W sumie, z BLIK-a korzysta obecnie ponad 4,5 mln Polaków. W pierwszej połowie 2017 roku użytkownicy wybrali tę formę płatności prawie 13 mln razy. Zaliczacie się do tej grupy?

źródło: materiały prasowe

Komentarze

 • Bartek

  W Millennium już dawno tak jest

 • Outside the Wall

  Super, bardzo sie cieszę:) Korzystam z IKO od ok roku, blikiem płacę czesto w sieci, oplacam rachunki itd. Fajnie, że będzie taka funkcja. Gotówkę to teraz noszę… może raz na miesiąc:D

 • marek sutton

  Niestety funkcja ograniczona do polskich numerów telefonów
  Na szczęście na co dzień korzystam z android pay Ale tego też PKO nie lubi
  Jak dla mnie to PKO utkwilo w XX wieku i chce tam pozostać

  • PKO lubi HCE – i tych klientow ma mniej wiecej tyle, co caly AP w Polsce. Swoja droga BLIK to rozwiazanie bazujace na IKO.

 • Misielko

  Bardzo wygodny przy płatnościach online, korzystam zawsze. :)

 • MarcinS

  Na allegro płacę kartą, raz podpiętą. Potwierdzam 3 cyfrowym zabezpieczeniem z karty, które znam na pamięć i już. Blik mnie szybko nie przekona, choć używałem.

  • Loki

   “Potwierdzam 3 cyfrowym zabezpieczeniem z karty, które znam na pamięć i już.” To dobrze, że znasz aż 3 cyfrowy kod na pamięć…

   • MarcinS

    Jestes zbyt płytki, aby zauważyć sens tej wypowiedzi, że blik one click nie jest żadną rewolucją

    • Loki

     Ale mi dogryzł 😂😂😂

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona