Alcatel w swoich autonomicznych goglach VR wykorzystał flagowy procesor Samsunga – Exynosa 7420

Alcatel na targach IFA 2016 miał jedną z najciekawszych wystaw. Producent do Berlina przywiózł wiele nowości i to z różnych segmentów. Były wśród nich smartfony (Alcatel Shine, Alcatel POP 4 6″), tablety (Alcatel POP 4 7″, Alcatel POP 4 10″), a nawet coś dla fanów wirtualnej rzeczywistości: autonomiczne gogle VR Alcatel Vision. Co ciekawe, do ich produkcji wykorzystano zeszłoroczny, flagowy procesor Samsunga – Exynosa 7420.

Jednostka ta, choć ma już rok, cały czas pozostaje jednym z najbardziej wydajnych układów na rynku. Z powodzeniem wygrywa ze Snapdragonem 810, choć do Snapdragona 820 i Exynosa 8890 już jej jednak trochę brakuje. Mimo to, spokojnie spełni swoje zadanie w autonomicznych goglach VR.

Reklama

Oprócz Exynosa 7420, Alcatel zdecydował się również na 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej, a więc dokładnie taki sam zestaw, jak w zeszłorocznych flagowcach, czyli Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Treści wyświetlane są na dwóch wyświetlaczach Super AMOLED o przekątnej 3,8 cala i rozdzielczości 1080×1200 piksela każdy. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Alcatel Vision
Alcatel Vision

Pole widzenia w Alcatel Vision wynosi 120°, natomiast współczynnik latencji – 5 milisekund. Bardzo ważne jest również, że osoby, cierpiące na krótkowzroczność, nie muszą mieć na sobie okularów lub soczewek kontaktowych, w czasie, w którym korzystają z gogli. Istnieje bowiem możliwość dostosowania ostrości do własnych potrzeb.

Alcatel Vision dostępne będą na rynku w dwóch kolorach. Producent nie podał ceny, jednak mówi się, że wyniesie ona od 499 do 599 euro, czyli – po przeliczeniu – od około 2200 do 2600 złotych.

Przy okazji warto też wspomnieć, że Alcatel zaprezentował również swoją kamerkę 360°. Jest ona kompatybilna (łączność poprzez microUSB) z Idol 4, Idol 4S i POP 4S – nie wiadomo, jak jest z urządzeniami innych producentów. Wyposażono ją w dwa rybie oka o polu widzenia 210°. Na rynku dostępna będzie w dwóch, różnych kształtach: okrągłym i kwadratowym. Na razie nie znamy jej ceny.

Alcatel 360
Alcatel 360

Źródło: @SamsungExynos, PR Newswire