Alcatel OneTouch Fierce XL dostępny będzie w wersji z Windows 10 Mobile lub Androidem

Dzięki @evleaks dowiedzieliśmy się, że Alcatel pracuje nad OneTouch Fierce XL, który działać będzie w oparciu o Windows 10 Mobile. Teraz, również za sprawą tego samego źródła okazuje się, że smartfon zadebiutuje na rynku także w wersji z systemem operacyjnym Android.

Użytkownicy przy wyborze nowego urządzenia kierują się przeróżnymi kryteriami – dla niektórych najważniejsza jest specyfikacja techniczna, dla innych wygląd lub system operacyjny. Bardzo trudno znaleźć idealny smartfon, który spełni wszystkie wymagania. Alcatel wychodzi na przeciw potrzebom klientów i już niedługo zaoferuje im OneTouch Fierce XL w wersji z Windows 10 Mobile lub z Androidem (brak informacji o dokładnej wersji, ale spodziewać się można 5.1 Lollipop).

Można pomyśleć – dla każdego coś miłego. Podzespoły, jakie oferuje smartfon, powinny zapewnić płynną pracę zarówno z jednym, jak i drugim systemem operacyjnym. Oczywiście można zapomnieć o korzystaniu Continuum w przypadku wersji z Windows 10 Mobile – w końcu mamy do czynienia z budżetowcem.

Mimo wszystko powinien spełnić oczekiwania niezbyt wymagających użytkowników, którzy szukają ciekawego smartfona z dużym wyświetlaczem. Alcatel OneTouch Fierce XL został wyposażony bowiem w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 o taktowaniu 1,1 GHz, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Pozostałe parametry obejmują aparaty o matrycy 8 Mpix (tył) i 2 Mpix (przód) oraz akumulator o pojemności 2500 mAh. Alcatel OneTouch Fierce XL zadebiutuje w sprzedaży w grudniu tego roku.

Źródło: @evleaks