Wiko VIEW

Nadchodzi Alcatel OneTouch Fierce XL – Windows 10 Mobile, Snapdragon 210 i 5,5″ HD

Przeglądanie Feedly dzisiejszego poranka było strasznie męczące. Trudno nie odnieść wrażenia, że świat od wczorajszego wieczoru żyje wyłącznie konferencją Apple i choć prezentowane nowości mogą się podobać (np. 3D Touch w iPhone 6S i iPhone 6S Plus), to jednak większej rewolucji nie uświadczyliśmy, o czym możecie przeczytać w tekście Piotra. Powoli wszystko zaczyna wracać do normy, a my na bieżąco informujemy o kolejnych nadchodzących nowościach. Pod koniec roku ma zadebiutować Alcatel OneTouch Fierce XL, który będzie pracował pod kontrolą Windowsa 10 Mobile.

Alcatel jest jedną z tych firm, które próbują znaleźć złoty środek pomiędzy parametrami technicznymi oferowanych produktów, ich rzeczywistym działaniem i końcową ceną. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie w przypadku Fierce XL.

Na pokładzie telefonu ma się bowiem znaleźć przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, co w połączeniu z akumulatorem o pojemności 2500 mAh powinno przełożyć się na niezły czas pracy. Z pewnością jednak nie będziemy mieli do czynienia z demonem szybkości – za jego działanie ma być odpowiedzialny czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 210 o taktowaniu 1,1GHz, na szczęście jednak w połączeniu z 2GB RAM.

Jeśli dzisiejsze informacje się potwierdzą, Alcatel OneTouch Fierce XL zostanie wyposażony w przyzwoity, 8-megapikselowy aparat i kamerkę 2 Mpix, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy dzięki slotowi kart microSD. Całość będzie działała pod kontrolą Windowsa 10 Mobile.

Premiery Alcatela OneTouch Fierce XL spodziewamy się pod koniec bieżącego roku – w grudniu.

źródło: @evleaks, softpedia

Komentarze

 • Metek

  MS a raczej Nutella miał plan zbawienia WP. Ograniczenie ilości własnych modeli i zostawienie miejsca dla partnerów. Czyżby Satya znowu podjął dobra decyzje? Widzę coraz więcej firm pchających się w telefony z MS, aż dziwne.

  • tomekpg

   Jako posiadacz lumii 735 nie jestem do końca beztronny, ale uważam że to był dobry ruch. MS nigdy nie zagłębiał się aż tak bardzo w hardware. Spadek po Nokii sprawił że wydali całą masę telefonów (a niektóre modele miały ciężko znaleźć niszę na rynku) i pewnie średnio im się to opłacało. Dzięki zainteresowaniu producentów udział w rynku Windows Phone (a raczej Windows Mobile) ma szansę wzrosnąć i to dość szybko :) Już teraz gdzie się nie obejrzę widzę ludzi z Lumią 640 :)

   • Pawel

    Jako posiadacz Lumii 735 też stwierdzam że Polska to kraj Lumiami stojący. Szczególnie dużo widzę 640 i 535 (rzadziej 930 i 1020 i 730, 830). Ale Polska to niestety jeden z nielicznych krajów gdzie WP odnosi przyzwoite wyniki (ŚWIETNA !!! relacja cena-jakość). Ale sam z WP jestem niezadowolony i czekam na zmianę na co innego. Tym bardziej że Microsoft jest raczej obojętny niż przychylny WP. Niestety :( Ale systemowi życzę jak najlepiej – gdyby nie skromny sklep Android mógłby się czuć zagrożony.

    • MS po prostu WP olewał. Win 8 miało premierę w 2012. W tym czasie dodano centrum powiadomień i osobna regulacje głośności. normalnie szal przez 3 lata. Co tu dużo mówić jakoś wiele energii w rozwój systemu to nie włożyli..

  • Jak będzie ten win10 to się okaże kto się pcha, po co i czy w ogóle. HTC, LG, Samsung, Acer i inni też mieli modele z win 7 czy 8. A jak się skończyło to wszyscy wiemy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona