Alcatel Idol Pro 4 będzie high-endem z Windows 10 Mobile i obsługą Continuum - Tabletowo.pl

Alcatel Idol Pro 4 będzie high-endem z Windows 10 Mobile i obsługą Continuum

Segment smartfonów z mobilną wersją systemu operacyjnego Windows należy przede wszystkim do Microsoftu. Jednak inni producenci również decydują się dołączać do swojego portfolio propozycje z tym OS-em, jak na przykład Vaio czy Alcatel. Ten ostatni zaprezentował niedawno model OneTouch Fierce XL, lecz wkrótce możemy zobaczyć dużo mocniejszą pozycję, która stanie w szranki z Lumią 950 i 950 XL.

Chińczycy bowiem od pewnego czasu zapowiadali, że pracują nad kolejnymi urządzeniami z Windows 10 Mobile, wśród których znajdzie się również jeden, flagowy supersmartfon. Serwis źródłowy pozyskał pierwsze informacje na jego temat. Model ten ma nosić nazwę Idol Pro 4 i zostanie wyposażony m.in. w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820. Pozwoli mu to na obsługę Continuum, dzięki czemu jego użytkownicy będą mogli go wykorzystywać również jako komputer osobisty.

Smartfon ma otrzymać także wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Na razie nie wiadomo jeszcze, na jaką przekątną zdecyduje się producent, ale można oczekiwać czegoś z przedziału 5,2-5,7 cali. Pojawiła się też informacja o funkcji Reset Protection, która pozwala ochronić osobiste dane w sytuacji, gdy urządzenie zostanie skradzione.

Istnieją jednak małe szanse, że Alcatel zaprezentuje Idol Pro 4 podczas barcelońskich targów MWC 2016. Jednak i tak producent nie przyjedzie tam z pustymi rękami. Spodziewamy się bowiem premiery aż sześciu smartfonów (OneTouch Idol 4OneTouch Idol 4S, OneTouch Pop 4S, OneTouch Pop 4 Plus i OneTouch Pop 4) oraz pięciu tabletów: dwóch z serii Pop 4 z ekranami o przekątnych 8 i 10 cali oraz trzech z budżetowej rodziny Pixi z 7-, 8- oraz 10,1-calowymi wyświetlaczami.

*Na zdjęciu wyróżniającym Alcatel OneTouch Fierce XL

Źródło: WMPoweruser

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona