Alcatel Idol 4 Pro z Androidem 7.0 Nougat dostrzeżony w GFXBench 18

Alcatel Idol 4 Pro z Androidem 7.0 Nougat dostrzeżony w GFXBench

Szybko dostaliśmy potwierdzenie na to, że Alcatel pracuje nad Idol 4 Pro również w wersji z Androidem 7.0 Nougat. Smartfon dostrzeżono w GFXBench, a to daje nam pewność, że takie urządzenie rzeczywiście istnieje.

Różnica pomiędzy oboma wariantami Idol 4 Pro polegać będzie jedynie na tym, że jeden pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile, zaś drugi na Androidzie 7.0 Nougat. Jeśli chodzi o ten ostatni, najnowsza wersja oprogramowania może dać mu sporą przewagę nad konkurentami, na pokładach których wciąż rządzi Android 6.0 Marshmallow (i w wielu przypadkach nieprędko – czyli w ciągu kilku najbliższych miesięcy – się to zmieni).

Pod względem specyfikacji Idol 4 Pro zapowiada się wyśmienicie. Smartfon wyposażono m.in. w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920, ppi=401), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530, 4GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (ostatecznie z pewnością będzie to co najmniej 32GB), aparat główny 21 Mpix z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz moduł NFC.

 

Alcatel Idol 4 Pro z Androidem 7.0 Nougat w GFXBench
Alcatel Idol 4 Pro z Androidem 7.0 Nougat w GFXBench

Oczywiście wciąż nie ma 100% pewności, że Idol 4 Pro z Androidem 7.0 Nougat rzeczywiście pojawi się na rynku. Na razie mówi się, że Alcatel traktuje go jako koło ratunkowe, jeśli wersja z Windows 10 Mobile okaże się klapą (czyt. nie będzie cieszyć się wystarczająco dużą popularnością).

*Na zdjęciu wyróżniającym Alcatel Idol 4S

Źródło: GFXBench przez Phone Arena