Ogromna aktualizacja do World of Warcraft. Co przyniesie wersja 8.3?

Ogromna aktualizacja do World of Warcraft. Co przyniesie wersja 8.3?

Dodatek Battle for Azeroth pojawił się na serwerach World of Warcraft już półtora roku temu i choć początkowo niespecjalnie zadowolił graczy, to w miarę upływu czasu Blizzardowi udało się sensownie rozbudować zawartość do naprawdę przyzwoitego poziomu. W ramach przygotowania do premiery dodatku Shadowlands już 15 stycznia gracze WoW będą mogli zagrać w najnowszą wersję gry o numerze 8.3. Aktualizacja ta jest wyjątkowo duża i przynosi ze sobą niemało nowości, na które fani świata Warcrafta czekają już od dłuższego czasu.

World of Warcraft – co nowego?

Patch otrzymał nazwę „Wizje N’Zotha” i jest ostatnim dużym pakietem zawartości w ramach dodatku Battle of Azeroth.

Najważniejszą nowością są zdecydowanie dwie nowe rasyMechagnomes i Vulpera – o których można było usłyszeć już od bardzo, bardzo dawna. Ponadto od teraz każda z ras Alliance będzie mogła przynależeć do klasy Death Knight, co wcześniej nie było możliwe ze względu na uwarunkowania fabularne.

Dodany zostanie również nowy rajd – Ny’alotha, The Waking City. Wśród 12 bossów dostępnych w rajdzie warto wyróżnić Vexiona, królową Azsharę czy samego N’Zotha, który stanowić będzie oczywiście finalnego przeciwnika lokacji.

Ponadto w aktualizacji pojawią się dwie nowe aktywności – N’Zoth Assaults i  i Horrific Visions wprowadzające dodatkowych dwóch world bossów. N’Zoth Assaults obejmować będą obejmować rejony Uldum i Vale of Eternal Blossomsa wykonywanie ich będzie miało wpływ na reputację gracza w Uldum Accord i Rajani.

Wraz z nowym rajdem wystartuje również czwarty sezon rozgrywek PVP zmieniający affix Awakened na Beguiling.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

To oczywiście nie koniec nowości. W grze pojawi się też sporo nowych przedmiotów, zmian kosmetycznych i modyfikacji balansu rozgrywki. Pełną listę mniejszych zmian znajdziecie przedpremierowo na stronie Wowhead.

Ogromna aktualizacja do World of Warcraft. Co przyniesie wersja 8.3?

Fabuła w aktualizacji World of Warcraft

„Wizje N’Zotha” rozwijają wątek wątek Przedwiecznych Bóstw Azeroth. W wyniku pokonanie królowej Azshary, N’Zoth zostaje oswobodzony z magicznego więzienia i dokonuje inwazji na kontynent. Jest on ostatnim pozostałym Przedwiecznym, więc pokonanie go teoretycznie zakończy ten prowadzony od bardzo dawna wątek i kolejne zagrożenie zniknie ze świata Warcrafta. Oznacza to, że Blizzardowi pozostaje coraz mniej opcji do tworzenia antagonistów w aktualnej historii Azeroth.

Warto przypomnieć, że aktualizacja 8.3 stanowić będzie zwieńczenie dodatku Battle for Azeroth i zacznie powoli wprowadzać graczy w świat Shadowlands, gdzie Sylvanas sprzymierzyła się z tajemniczym bytem o imieniu The Jailer.

W ramach aktualizacji zawartości serwery World of Warcraft będą niedostępne od godziny 03:00 do 11:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Źródło: Wowhead, WoWpedia