Ogromna aktualizacja do World of Warcraft. Co przyniesie wersja 8.3?

Dodatek Battle for Azeroth pojawił się na serwerach World of Warcraft już półtora roku temu i choć początkowo niespecjalnie zadowolił graczy, to w miarę upływu czasu Blizzardowi udało się sensownie rozbudować zawartość do naprawdę przyzwoitego poziomu. W ramach przygotowania do premiery dodatku Shadowlands już 15 stycznia gracze WoW będą mogli zagrać w najnowszą wersję gry o numerze 8.3. Aktualizacja ta jest wyjątkowo duża i przynosi ze sobą niemało nowości, na które fani świata Warcrafta czekają już od dłuższego czasu.

Reklama

World of Warcraft – co nowego?

Patch otrzymał nazwę „Wizje N’Zotha” i jest ostatnim dużym pakietem zawartości w ramach dodatku Battle of Azeroth.

Reklama

Najważniejszą nowością są zdecydowanie dwie nowe rasyMechagnomes i Vulpera – o których można było usłyszeć już od bardzo, bardzo dawna. Ponadto od teraz każda z ras Alliance będzie mogła przynależeć do klasy Death Knight, co wcześniej nie było możliwe ze względu na uwarunkowania fabularne.

Dodany zostanie również nowy rajd – Ny’alotha, The Waking City. Wśród 12 bossów dostępnych w rajdzie warto wyróżnić Vexiona, królową Azsharę czy samego N’Zotha, który stanowić będzie oczywiście finalnego przeciwnika lokacji.

Ponadto w aktualizacji pojawią się dwie nowe aktywności – N’Zoth Assaults i  i Horrific Visions wprowadzające dodatkowych dwóch world bossów. N’Zoth Assaults obejmować będą obejmować rejony Uldum i Vale of Eternal Blossomsa wykonywanie ich będzie miało wpływ na reputację gracza w Uldum Accord i Rajani.

Wraz z nowym rajdem wystartuje również czwarty sezon rozgrywek PVP zmieniający affix Awakened na Beguiling.

To oczywiście nie koniec nowości. W grze pojawi się też sporo nowych przedmiotów, zmian kosmetycznych i modyfikacji balansu rozgrywki. Pełną listę mniejszych zmian znajdziecie przedpremierowo na stronie Wowhead.

Fabuła w aktualizacji World of Warcraft

„Wizje N’Zotha” rozwijają wątek wątek Przedwiecznych Bóstw Azeroth. W wyniku pokonanie królowej Azshary, N’Zoth zostaje oswobodzony z magicznego więzienia i dokonuje inwazji na kontynent. Jest on ostatnim pozostałym Przedwiecznym, więc pokonanie go teoretycznie zakończy ten prowadzony od bardzo dawna wątek i kolejne zagrożenie zniknie ze świata Warcrafta. Oznacza to, że Blizzardowi pozostaje coraz mniej opcji do tworzenia antagonistów w aktualnej historii Azeroth.

Warto przypomnieć, że aktualizacja 8.3 stanowić będzie zwieńczenie dodatku Battle for Azeroth i zacznie powoli wprowadzać graczy w świat Shadowlands, gdzie Sylvanas sprzymierzyła się z tajemniczym bytem o imieniu The Jailer.

W ramach aktualizacji zawartości serwery World of Warcraft będą niedostępne od godziny 03:00 do 11:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Źródło: Wowhead, WoWpedia