Windows 11

Złe wieści: aktualizacja do Windowsa 11 prawdopodobnie nie będzie dostępna w tym roku

Microsoft ogłosił, że Windows 11 zostanie udostępniony pod koniec bieżącego roku. Cóż, okazuje się, że to nie do końca prawda. Czas zmierzyć się z rzeczywistością – jesteście gotowi? Mam nadzieję, bo lecimy z tematem!

Windows 11 w formie aktualizacji nie będzie dostępny w tym roku

Jak już wspominaliśmy w naszych ostatnich artykułach na temat Windowsa 11, a trochę ich w ostatnim czasie było (więc koniecznie do nich zajrzyjcie!), Windows 11 pojawi się na rynku pod koniec 2021 roku. Dziś dowiedzieliśmy się, że to termin dla wybrańców. O co konkretnie chodzi?

Ano o to, że pod koniec roku z Windowsa 11 będą mogli skorzystać wyłącznie ci, którzy kupią nowy komputer z preinstalowanym Windowsem 11. Co z pozostałymi osobami?

Administratorzy oficjalnego konta Windows odpowiedzieli na pytanie jednego z użytkowników Twittera na to, kiedy będzie dostępny Windows 11. W odpowiedzi możemy przeczytać, że – owszem – Windows 11 zostanie udostępniony pod koniec bieżącego roku, ale wyłącznie na nowych komputerach.

Aktualni użytkownicy sprzętu z Windowsem 10 dostaną opcję aktualizacji swoich komputerów dopiero na początku kolejnego roku, czyli 2022.

Jasne, można się zastanawiać czy osoby odpowiedzialne za profil Windowsa na Twitterze mają nieoficjalne informacje, ale… zobaczcie, co mówi na ten temat oficjalna strona Windowsa 11:

Jak możecie zauważyć, na stronie znajdują się dwie informacje – pierwsza jest taka, że aktualizacja rozpocznie się pod koniec 2021 roku i będzie kontunuowana w 2022, natomiast druga – że aktualizacja rozpocznie się w 2022 roku. Przy czym przy drugim info ważne zdaje się skonkretyzowanie – „plan wydawniczy dla aktualizacji nie jest jeszcze finalny, ale spodziewamy się, że większość urządzeń użytkowanych obecnie, otrzyma aktualizację na początku 2022 roku„.

Niby człowiek wiedział, ale się łudził… ;)

Promyczek nadziei

Oczywiście, jeśli należycie do tych bardziej niecierpliwych osób, możecie zapisać się do programu Windows Insider, by móc korzystać z nowej wersji systemu tak szybko, jak to będzie możliwe. Pamiętajcie jednak, że wiąże się to z możliwością korzystania z niestabilnej wersji oprogramowania.

Czekacie na Windowsa 11? Które nowości Wam się w nim podobają, a które niekoniecznie? Komentarze, jak zawsze, są do Waszej dyspozycji.