Najnowsza aktualizacja Telegrama wprowadza rozszerzone możliwości personalizacji wyglądu

Nie tak dawno informowałem Was o aktualizacji Telegrama, która wprowadziła kilka nowości związanych z zarządzaniem konwersacjami wieloosobowymi. Autorzy komunikatora wcale nie zamierzają odpoczywać i właśnie wprowadzili kolejny update, w którym skupiono się na samym wyglądzie rozmów, a dokładniej na ich tle. 

W zasadzie to możliwości personalizacji wyglądu, w oficjalnej aplikacji, pojawiły się już dawno temu. Pozwolono nam na przykład na zmianę motywu, obrazka w tle czy rozmiaru czcionki. Autorzy zdecydowali się jednak nieco ulepszyć tę część programu mocno modernizując zakładkę Ustawienia chatu (poniżej możecie zobaczyć, jak w ostatniej aktualizacji zmieniło się to miejsce).

To właśnie tam możemy zmienić wygląd naszego Telegrama. Deweloperzy nieco zmodyfikowali interfejs tego miejsca, który stał się znacznie przyjaźniejszy i wygodniejszy. Teraz w bardzo łatwy sposób możemy wybraną przez nas grafikę ustawić jako tło rozmowy. Mało tego, dodano opcję, aby nałożyć na obrazek rozmycie, co znacznie uatrakcyjnia wygląd programu. Autorzy wprowadzili również wsparcie dla ruchu tej grafiki, co wygląda naprawdę świetnie – możecie to zobaczyć na poniższym nagraniu.

Deweloperzy osadzili również w aplikacji możliwość udostępnienia komuś swojego tła za pomocą linku typu t.me. To pozwoli na nie tylko pokazanie swoim znajomym swego tła chatu, ale też na ustawienie dokładnie tej samej grafiki na wielu urządzeniach w bardzo szybki i prosty sposób.

Źródło: Telegram Blog, własne