Telegram dostał aktualizację. Dodano więcej opcji dla grup oraz poprawiono ciemny motyw

Od kiedy jestem stałym użytkownikiem Telegrama, na bieżąco obserwuję wszystkie aktualizacje. Najnowsze uaktualnienie wprowadza kilka drobnych usprawnień związanych z zarządzeniem grupowych czatów oraz ulepsza ciemny motyw.

Najnowsza aktualizacja Telegrama nie wprowadza znaczących zmian, jednak myślę, że warto o nich wspomnieć, bowiem dla niektórych osób mogą one stać się kluczowe.

Zacznijmy od poprawionego zarządzania grupowymi czatami. Od teraz administratorzy mogą zablokować wysyłanie naklejek i GIF-ów w tego typu rozmowach. To powinno sprawić, że konwersacja stanie się o wiele bardziej przejrzysta. Dodatkowo od teraz jeden grupowy czat może pomieścić aż 200 tysięcy członków.

Deweloperzy dodali również opcję, dzięki której możemy anulować usunięcie historii oraz czatów. Użytkownik dostanie na to 5 sekund. Przydatne, jeśli ktoś zrobił to przypadkowo.

Poprawiono także kilka animacji, a ciemny motyw dostał face-lifting, dzięki czemu aplikacja powinna być nieco przyjemniejsza dla oka.

Nowe opcje dotyczące zarządzania grupami pojawiły się również w desktopowej aplikacji Telegram, która jest dostępna między innymi na systemy Linux czy Windows. Dodatkowo program wzbogacono o opcję ręcznego wyboru urządzeń, które będą wykorzystywane do rozmów głosowych.

Tak jak mówiłem, nowości, które właśnie zostały dodane są niewielkie, jednak myślę, że dla wielu mogą być istotne. Korzystacie z Telegrama?

Źródło: Telegram Blog